Co nejraději kupují muži, co ženy, jaké jsou trendy a co může pod stromečkem potěšit i vás, to shrnul v krátkém rozhovoru. Mimo to připravil pro čtenáře tipy a rady, jak neudělat při výběru pomůcek chybu.

Jaké nejčastěji kupují erotické dárky pod stromeček ženy, jaké muži?

Z nejnovějšího průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos pro náš e-shop Ruzovyslon.cz vyplynulo, že zhruba 35 % lidí bude pod stromeček pořizovat nějaký sexy dárek. Nejčastěji jde o erotické prádlo (asi 17 % lidí), masážní olej nebo svíčky (zhruba 13 %) či vibrátor (10 %), 8 % dotázaných ve věkové kategorii 18 až 26 let se pak chystá darovat pouta nebo jiné BDSM hračky. Nejvíce lidí podaruje sexy dárkem svého partnera či partnerku, přibližně pětina z respondentů si je ovšem kupuje pro sebe samotné (nejvyšší podíl evidujeme v kategorii mladé generace do 26 let; výrazně častěji jde o ženy – z celého vzorku respondentů si pro sebe sexy dárky pořídí téměř 31 procent žen. Ženy si samy pro sebe nejvíce pořizují sexy erotické prádlo, u mužů v tomto ohledu vede masturbátor.

Monika Kochlöflová a její tým z Rozkoše bez rizika pomáhá ženám v sexbyznysu už 17. rokem. Za svou práci získala titul osobnost roku.
Ubylo nočních klubů, sexuální pracovnice zmizely i z ulic. Služby nabízí online

Které pomůcky pro muže kupují ženy, a naopak, čím dělají radost muži dámám?

Ženy nejčastěji pro muže kupují masturbátory a vibrační kroužky (např. Tenga vajíčka, vibrační kroužky a Clear Jack). Z 90 % si ženy, které přijdou do prodejny koupit něco pro partnera, vybírají z těchto základních, light a jednoduchých pomůcek. V podstatě pro začátek. Nepouštějí se do hard věcí, jako je elektro, dilatátory, anální pomůcky, strapony apod. Tyto produkty si pro sebe vybírají spíš muži sami. Naopak muži pro ženy kupují nejčastěji vibrátory, Venušiny kuličky nebo erotické prádlo.

Co je hitem letošním Vánoc ve vašem sexshopu?

Za největší hity pro ženy lze aktuálně považovat: tlakový vibrátor Adore G Vibe, masážní hlavice Akuwand, vibrátor Borůvka.

Největšími hity pro muže jsou: masturbátor Clear Jack, masturbátor Svakom Neo, erekční kroužky Elephant Rings.

Pro páry představují největší hity: španělské mušky, vibrační erekční kroužek Rumble Bee, partnerský vibrátor Good Vibes Only.

Českobudějovické Kontaktní centrum Prevent 99 nabízí bezplatné a anonymní testování na HIV, syfilis a žloutenku typu B a C nejen v rámci mezinárodní kampaně Evropského týdne testování na HIV a žloutenku.
Bezplatné testy na HIV a žloutenku lze absolvovat na jihu Čech. Stačí pár minut

Tipy a rady, jak neudělat při výběru erotické pomůcky chybu:
1) Pokud plánuji pomůcku darovat, měl/a bych znát obdarovaného a podle toho zvolit typ pomůcky.
2) Pokud si netroufám koupit něco odvážnějšího, vybírám z tzv. soft produktů, které nikdy neurazí – například afrodiziakální parfémy, masážní oleje nebo svíčky.
3) Pokud vybírám spodní prádlo, musím mít ověřenou velikost svého partnera/partnerky a znát jeho/její vkus.
4) Nejlepší dárky pro ženy, kde nemůžete udělat chybu: tlakové pomůcky, masážní hlavice.
5) Nejlepší dárky pro muže, kde nemůžete udělat chybu: Akuwand masážní hlavice s masturbační nebo masážní násadou, kroužky, Clear Jack masturbátor.

Máte k dispozici aktuální statistiku prodejů?

V prosinci rostou nejen prodeje, ale i průměrná hodnota zakoupeného zboží. Oproti loňskému prosinci registrujeme nárůst prodejů o třetinu. Zvýšila se také průměrná cena zakoupeného zboží, která aktuálně činí 1 600 korun na jednoho zákazníka.

Český lékař, kapacita v oboru sexuologie a psychiatrie, Jaroslav Zvěřina, varuje před tzv. sextingem.
Jaroslav Zvěřina: Devianti mají nový životní prostor jako ve filmu V síti

Lze specifikovat třeba konkrétně jihočeského zákazníka? Co nejčastěji před Vánoci u vás objednávají Jihočeši/Jihočešky?

Jihočeský zákazník/zákaznice se příliš neliší od zákazníků z jiných částí republiky. Nejčastěji si objednávají vibrátory, Venušiny kuličky a erotické prádlo. To kupují zejména muži pro své partnerky.