Tanečníkům poděkovala za výbornou reprezentaci kraje.

„Jste opravdu skvělí, moc hezky se na vás kouká,“ nešetřila chválou po ukázce, kterou si na setkání formace připravila, Jana Krejsová.

Titul mistrů Evropy je vstupenkou na mistrovství světa, které se koná v srpnu ve Spojených státech amerických. Zúčastní se Strakoničtí?

,,Letos bohužel nepojedeme, je to náročné nejen finančně, ale i organizačně,“ říká Lukáš Schovanec, vedoucí oddělení DDM, pod který break dance patří s tím, že se příští rok chtějí v Poreči znovu zúčastnit ME a pokud uspějí, chtěli by už mistrovství světa zkusit.

Kroužek break dance se v Domě dětí a mládeže ve Strakonicích schází pátým rokem. Úspěchy jsou výsledkem nejen nadšení samotných tanečníků, ale i zázemí a především intenzivního tréninku.

Mladí breakeři se specializují zejména na trénink akrobatických prvků, proto je jejich vystoupení plné náročných kreací, které diváci mohli vidět právě na evropské soutěži.

„Někteří ze členů skupiny už vychovávají své následovníky, a tak v novém školním roce očekáváme v tomto směru nové zájemce. Evropský úspěch má svůj zvuk,“ doplňuje ředitelka DDM Iva Šrámková.

Tanečníci z DDM Strakonice, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, vystupují v taneční formaci s názvem ILLKNEES, což v překladu znamená „bolavá kolena“. „Do Poreče postoupili s choreografií Black effect, s níž slavili úspěch již jako mistři republiky,“ připomněl dobré výsledky souboru tiskový mluvčí krajského úřadu Arnošt Máče.