Měl si prý totiž na letišti v prostoru se zákazem kouření zapálit cigáro. „Protikuřácký ‚šerif‘ Dietmar Erlacher už oznámil, že na Arnieho podá oznámení,“ napsal linecký deník OÖN. Správní odbor magistrátu ale pochybuje, že řízení něco přinese. Při oznámení přestupku privátní osobou má obviněný právo se vyjádřit, ale když prý Schwarzenegger přípis roztrhá bez odpovědi, tím to skončí, Rakousko nemá s USA dohodu o právní pomoci.

„A ještě z jednoho důvodu je věc na vodě,“ dodává list. „Podle mluvčího letiště mohl exguvernér po příletu jen ‚cumlat‘ nezapálený doutník. Ty zapálené kouří a kolem Schwarzeneggera žádný mrak vidět nebyl…“

Podmínka tyranovi

Úřední soud v Mnichově uložil 74letému důchodci z Moosachu deset měsíců podmíněně za usmrcení a týrání zvířete. Kromě toho má zaplatit 1500 eur spolku pro ochranu zvířat. Rozhodnutí soudu ve zcela zaplněném sále vzbudilo nevoli mezi přihlížejícími ochránci zvířat, kteří delikventa už měsíce pronásledují a vyhrožují mu. Asi tři tucty jich demonstrovaly už hodiny před začátkem jednání před budovou soudu s transparenty.

Loni o Vánocích měl obviněný nalákat kočičím krmivem do pasti na kuny kocoura Rocco. Ráno na Štědrý den past potopil do vody a pak ještě zvíře postřikoval ze zahradní hadice. Sousedi slyšeli kocoura křičet ještě čtvrt hodiny. Přivolaná záchranná služba pro zvířata už Roccovi nemohla pomoci. Policistům důchodce řekl, že ničeho nelituje a bude kočky týrat dál. Žalobkyně mínila, že obviněný svůj čin plánoval a je pachatelem „z přesvědčení“. Navrhovala mu rok nepodmíněně, ale podmínku akceptovala s tím, že „štvavá kampaň veřejnosti“ už pro něho znamenala jistou sankci.

Setkání Vimperáků

9. až 11. září se ve Freyungu uskuteční 35. krajanské setkání Vimperáků, pořádané sborem rodáků, patronátním městem Freyungem a „vimperským městským výborem“, napsal pasovský deník PNP. „Těmito setkáními chtějí účastníci uchovávat vzpomínky na mateřské město, i když počet rodáků stále klesá,“ uvedl list. Program začne v pátek v 19.30 kulturním večerem v sále lázeňského domu. V sobotu účastníci přejedou autobusem do Vimperka, odpoledne se vrátí do Freyungu. Tam organizátoři uspořádají přátelský večer. V neděli naváže bohoslužba a vzpomínka na zemřelé u tamního vimperského pamětního kamene.