Ochranka včera pouštěla dovnitř jen po jednom, aby si zákazníci nebo klienti mohli odnést své osobní věci.

Factory Pro se dostalo do sporů s IGY Centrem kvůli nájemní smlouvě a dluhům za nájem. V únoru se fitness centrum na pár dnů uzavřelo poprvé. Teď zřejmě už definitivně. IGY už hledá nového nájemce.

Po celý den se u stažené mříže zastavovali lidé. „Chodila jsem sem na plavání miminek,“ řekla Alena Paroubková, která se u cedule s informacemi zastavila i s kočárkem. „Byla jsem tu velice spokojena,“ dodala Paroubková a připojila, že počká, jak se situace vyvine. „Ale ne dva roky, zas tak loajální nejsem,“ zmínila s úsměvem mladá maminka s tím, že by při delší přestávce hledala jiné sportovní centrum.

„Byl jsem tu spokojený tak na sedmdesát procent, měl jsem předplacenou kartu. Užil jsem si to do posledního dne, v úterý jsem tu byl naposled,“ uvedl před mříží pětadvacetiletý Michal z Českých Budějovic, který také patřil k zákazníkům cvičebního centra. Mladý muž doplnil, že od té doby, co se objevily problémy, tak se služby trochu zhoršily, ale nevyloučil, že zůstane klientem případného nástupce Factory Pro. Měl předplacenou kartu na 8000 korun a očekává, že pokud by ji nebylo možné převést, bude chtít po Factory náhradu.

„Se zákazníky se vyrovnáme,“ zdůraznila provozní manažerka Factory Radka Schmiedová. Centrum mělo na 3000 klientů. Schmiedová dodala, že je jí to líto, jak se situace vyvinula a že jde především o klienty, kterých na cvičení docházelo až sedm set za den. Zároveň doplnila, že se pokusí vyjednat s IGY nějaké další termíny, kdy by si mohli klienti vyzvednout své osobní věci, protože to všichni za středu a čtvrtek zřejmě nestihnou. Factory kvůli vyrovnání s klienty připravuje i zvláštní mailovou adresu. Schmiedová také zdůraznila, že do poslední chvíle zhruba dvacítka zaměstnanců fitness centra o hrozícím uzavření nic nevěděla.

Podle neoficiálních informací nyní IGY jedná hned se dvěma možnými nájemci, kteří by nastoupili po Factory Pro.