Zdejší Farskou zahradu znovu zaplnily stánky se všemi možnými mňamkami. Med, uzeniny, káva, sirupy nebo karamel – dobrot tady bylo k zakoupení nespočet.
Jen pár minut k naplnění košíku stačilo Richardu Petrovičkovi. Jak ale on sám řekl, za ty roky šel na jistotu, moc času proto nepotřeboval.
„Tamhle mají vynikající maso, kousek před námi má pán stánek s uzeninami, nabízí vynikající tlačenku a paštiky, vzadu je stánek s medy – dokonalý a tamhle je místní cukrářka. Ta dělá úžasné zákusky,“ radil Richard Petrovič, kam zajít pro kvalitní potraviny. Současně s tím ale doplnil, že jen o nákupech to není. „Vynikající na tom je i to, že se tu člověk potká s dalšími místními. Vždycky s někým pokecám,“ vyzdvihl jinou stránku věci.
Přátelskou atmosféru akce ještě více umocňoval Karel Tvrdek z Lipí hrající na harmoniku. „Myslím, že jsem tu již čtvrtým rokem. Pokaždé je tu plno,“ pochvaloval si akci. A co na ní má nejraději? „Nikdy nezpívám sám, vždycky se ke mně někdo přidá,“ řekl Karel Tvrdek. Ani on neodolal zdejším dobrotám. „Dal jsem si klobásku a pivo,“ prozradil.
Rychle mizely dobroty zde stánku Lucie Sázavské, která zde prodávala vyhlášený boršovský chléb. „Tradiční je kváskový žitno-pšeničný chléb, nebo stoprocentně žitný chléb, dělám ale také chléb pohankový, špaldový, s různými druhy semínek," přibližovala Lucie Sázavská některé ze svých výrobků. Ta si k pekařině odskočila od učitelské katedry. „Původně jsem učitelka biologie a tělesné výchovy. Po mateřské jsem se ale rozhodla do školy nevrátit a tohle se tak nějak namanulo,“ vzpomínala se smíchem. V čem podle ní spočívá úspěch chlebů z její dílny? „Pracuji jen s moukou a vodou. Celý proces je hlavně o práci, musí to být poctivá práce. Třeba je dát tomu také čas, přírodu prostě neošidíte,“ uzavřela povídání.