Naštěstí! „Ale řešili jsme je. Za brutální považuji i to, když se hráč po odpískání po svém protihráči ještě projde,“ podotýká Jan Čapek.

Na podzim to jeden z fotbalistů Strýčic opravdu přepískl, když v domácím utkání III. třídy s Boršovem kopíroval Zidaneho hlavičku. „Byl na něj odpískaný faul, on se zvedl a hlavou protihráče praštil. Dostal devět měsíců nepodmíněně, po prominutí zbytku trestu už zase hraje.“

Aby poškozený „dohrával“ věc u soudu, s tím se šéf disciplinárky prý ještě nesetkal, i když připouští, že na hřišti v návalu emocí kolikrát zazní ledacos. „K nám se na svaz nic nedoneslo, určitě by po nás chtěli kopii zápisu,“ míní.

O úrazy v okrese není nouze, v drtivé většině případů je však nemají na svědomí likvidační zákroky. Ve dvou posledních domácích zápasech Nemanic museli vytáčet číslo 155. Kamilu Bláhovi po střetu zapadl jazyk; za pohotový zákrok může děkovat zdravotnici Ivaně Benkovské.

A hned v dalším zápase v Nemanicích si v 1. minutě poranil zápěstí hlubocký Tomáš Malát, záchranka znovu zasahovala. Sotva odjela, hrající předseda oddílu Karel Doskočil si roztrhl obočí a s krvácející ranou museli stopera vézt do nemocnice na šití…

Na podzim se fotbalisté Olešnice v I. B zlobili na brankáře Křemže za zákrok na Petra Fialu. Rozhodčí ho neposoudil jako nedovolený. „Podle mne to byl faul na vyloučení, a ještě se měla kopat penalta!“ čílil se manažer Olešnice Jaroslav Buřič, jenž vede Komisi rozhodčích OFS.

Fakt, že gólman Petra Fialu nakopl, v nemocnici potvrdil pohled na rentgenový snímek, který odhalil několik zlomených žeber! Zranění si vyžádalo hospitalizaci.

Více si můžete přečíst v ČbD 11.6. na straně 3.