„Růžová se hodí ke všemu, a proto nám tak sluší.“ Tahle věta patří k filmovému trháku Barbie. Díky zfilmované Barbie růžová nekompromisně vtrhla do šatníků a kinosálů po celém světě.

close Ryan Gosling a Margot Robbie se vydávají za hranice Barbielandu info Zdroj: se svolením Vertical Ent zoom_in Ken Ryan Gosling a Barbie Margot Robbie se vydávají za hranice Barbielandu

Do budějovického CineStaru míří fanoušci a fanynky Barbie většinou v růžových tričkách nebo aspoň s obrázkem dokonalé panenky. Před pokladnami se zdraví: „Hi, Barbie! Hi, Ken!“ Patnáctiletá Petra z Budějovic - jak jinak než v růžové - už na filmu byla dvakrát a chystá se jít znovu. „Nemůžu si pomoct, strašně se mi líbí. A vždycky v něm objevím něco nového,“ usmívá se.

Budějovický CineStar v IGY promítá o víkendu Barbie ve 12.30, 15, 16, 17.30, 18.30 a 21 hodin.
CineStar ve Čtyřech Dvorech od 13.15, 15 a 17.30 h.

Nejulítlejší film roku

Film Barbie je vizuálně odlišný od všechno, co v posledních letech nabízela blockbusterová produkce Hollywoodu. Divák v kině nepozná, zda únik do růžového panenkovského světa je víc parodie nebo obdivný výtvarný hold fenoménu Barbie world. Kinofilové ve filmu nachází odkazy na Kubrickovo dílo a intelektuálové se přou, zda toto Girl Power poselství spíš feminizuje patriarchát nebo maskulinizuje matriarchát. Většinu publika v kinosále ale tvoří děti, kterým je panenka Barbie určena. A také dorostenci, kteří dokážou ocenit nejulítlejší a nejvtipnější film roku. Vždyť dokonalá panenka Barbie, na kterou dotírá existenciální krize myšlenkami na smrt a celulitidu, je brutální i citlivá satira současně. (kf)

| Video: Youtube