Festival Město lidem, lidé městu letos podle pořadatele Robina Mikušiaka nachystal velkou změnu oproti předešlým ročníkům, a to programem v Krajinské a České ulici. „Chtěli jsme udělat něco jinak,“ odůvodňuje, proč bude letos foodtruckům oproti loňské České ulici patřit tentokrát Krajinská ulice. Ta nabídne pochoutky dovezené z celé republiky. „Nikdy jsme neměli v Krajinské tolik kvalitního jídla,“ myslí si pořadatel.

Novinkou bude i „promítání na baterky“ pomocí úložiště energie Battery Boxu. Uvidíte filmy Kouř či Limonádový Joe.

K multižánrovému festivalu už neodmyslitelně patří trávníky v ulicích. Kolem 250 m² trávy nejdete na Piaristickém náměstí, v Krajinské ulici a před kavárnou Datel.

Jako každoročně bude hrát velikou roli vizuální stránka festivalu a ozdoby v ulicích. Podle Robina Mikušiaka můžete čekat dvakrát více deštníků zavěšených nad ulicemi než loni. „Máme také velké dekorace do Krajinské ulice, ta bude dekorovaná celá,“ říká Robin Mikušiak. Na Piaristickém náměstí zhasne veřejné osvětlení. „Uděláme si ho podle svého,“ vysvětluje. Grafici Daniel Kyncl a Lucie Kacrová vytvořili na festival grafiky pro fotopointy.

Před kavárnou Datel vyroste teepee, kde najdete čajovnu nebo hudební program. Nebude chybět pláž u Slepého ramene, kde se můžete houpat v sítích. „Letos si zde zapůjčíte sportovní potřeby nejen na vodu,“ láká Robin Mikušiak.

Těšit se můžete na kapely Bez Not, Never Sol, Zagami Jericho aj. Komornější vystoupení se budou konat na menších pódiích. „Vystupující budou v těsné blízkosti lidí,“ říká Robin Mikušiak. Komorní koncerty najdete na „Piarisťáku“, na rohu Krajinské a Hroznové ulice zase veselejší hudbu.

Čeká vás ještě cestovatelská projekce, akrobacie na šálách, představení nového cirkusu, copaiera, koncerty, divadlo aj.