Zároveň prozradil, že se do Paříže na Letní olympijské hry chystá sexteto Jihočeské filharmonie. „Bude tam hrát naživo v průběhu večerního programu v rámci Českého domu a také na ambasádě,“ uvedl. Zaznít by mělo kolem šesti skladeb z naší historie. „Budou upravené právě pro sexteto. Zahrají Slovanský tanec, pak zřejmě bude na programu Werich, Voskovec, Ježek, určitě Modlitba pro Martu a česká hymna,“ přibližuje Otakar Svoboda.

Tento program přivezou i zpět na jih Čech. Návštěvníci z řad olympijského výboru, sportovci, moderátoři aj. se mohou setkat v koncertní síni Otakara Jeremiáše 9. října. „Je to nádhera! Jsme rádi, že se můžeme takhle zviditelnit, je to velice mimořádná příležitost a máme velikou radost,“ neskrývá nadšení Otakar Svoboda. „Bomba!“ raduje se.

close V souvislosti s Evropským hlavním městem kultury bude zvát Jihočeská filharmonie do Českých Budějovic také světové osobnosti. info Zdroj: Deník/Markéta Trubková zoom_in V souvislosti s Evropským hlavním městem kultury bude zvát Jihočeská filharmonie do Českých Budějovic také světové osobnosti.

Jihočeská filharmonie také vystoupí na zahajovacím happeningu Olympiády dětí a mládeže na náplavce v Českých Budějovicích, a to s koncertní verzí divadelního představení Malý princ, na němž bude zpívat Jan Cina.