Více tuto akci přiblížila studentka Alena Novotná z III. B. „Koná se tu Jirsíkovo Filmohraní, což je akce naší školy, kterou pořádá skupina studentů z různých ročníků, a k nim patřím i já. Tato akce se koná už poněkolikáté, poprvé to bylo v roce 2012. Promítáme filmy z různých žánrů ve třech třídách v prvním patře. Žánry jsou různé, pohádky, horory, romantické komedie a další. Promítáme například Lásku nebeskou nebo Forresta Gumpa. Ale to není všechno, máme toho připraveného víc, učebnu s počítači, kde zájemci mohou hrát počítačové hry, taneční sál, a také odpočinkovou místnost, kde si studenti mohou oddechnout, případně se trochu prospat, protože tato akce je dvanáctihodinovým maratónem. Promítání a ostatní aktivity jsou zdarma. A pokud budou mít přítomní hlad, tak jsme jim nakoupili pizzy. Ty si ovšem musí zaplatit,“ upřesnila Novotná.

Septimán Dušan Kovařík z VII. E uvedl, že už jednou na Filmohraní byl, ale to letošní je lepší. „Je to tady super, a cítím se skvěle, což je dobře a je vidět, že lidé se tu dobře baví a to je fajn.“ Stanislava Novotná chodí do I. B. „Jako prvňačka jsem tady poprvé a byla jsem zvědavá, jaké to bude. Moc se mně tady líbí. Už jsem viděla film Fantastická zvířata a chystám se na další,“ řekla.

„Společně se snažíme oživit dění ve škole a zpříjemnit tak ostatním studentům studium. Pořádáme různé akce a tato jedna z nich,“ podotkla Alena Novotná.

Dozor nad Filmohraním měl učitel Martin Jakubík. „Jsem tady spíše jen formálně, studenti se dobře baví a jistě si užijí promítání,“ dodal.

Ředitel gymnázia Jaroslav Pustina uvedl, že škola tyto mimo vyučovací aktivity podporuje. „Jedná se nám o to, aby si každý ze zájemců našel tu svoji zálibu. A tak žáci jezdí na výlety po Evropě, máme tu sportovní týmy, například basketbalové nebo volejbalové a také hudební kapely,“ upřesnil Pustina.

Jan Ziegler