Zájem voličů ale téměř jistě nedosáhne 40% z prvního kola. V sobotu ráno po 8. hodině, kdy začaly volby, v mnohých okrskových komisích marně čekali na voliče desítky minut. Bylo tomu tak třeba i v okrsku sídlícím ve Střední průmyslové škole stavební v Resslově ulici v Českých Budějovicích.

"Za včerejšek jsme měli zhruba 10%," zmínila členka komise Vlasta Náglová a připojila, že když vcházel redaktor Deníku, těšila se s kolegyněmi, že přišel první volič.

Druhé kolo senátních voleb provází tradičně malý zájem voličů. Okrsková volební komise v budějovickém Gymnáziu J. V. Jirsíka.

"Věřím, že ještě lidé přijdou, v sobotu chodí víc až tak kolem desáté," dodala Věra Krejcarová a naznačila tak, že po otevření místností je ještě na voliče brzo.

Podle místopředsedkyně komise Evy Vaškové minulý týden odvolilo v okrsku 251 registrovaných voličů z celkových 594. To ale byly volby do senátu spojeny s komunálními. A už před týdnem do senátu bylo odevzdáno o čtyři hlasy méně.

V sobotu lze volit v obvodu číslo 14 senátora, stejně jako v dalších místech v České republice, kde se senátní volby konají, až do 14 hodin.