Přesto platí, že většina ze 130 tisíc Jihočechů nechává tuto povinnost na poslední chvíli. „Zatím  lidé odevzdali asi čtyřicet procent očekávaných přiznání, na to, že zbývá skoro jen týden, to není moc," konstatuje mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová.

Zaměstnanci úřadu už ale vědí, jak nápor zvládnout bez zbytečných front. I letos vycházejí lidem maximálně vstříc. Ti, kdo zamíří rovnou na finanční úřad, mohou využít rozšířených úředních hodin na všech pracovištích v kraji. „Od 24. března do 1. dubna je otevřeno každý pracovní den do 18 hodin. V sobotu 29. března jsou otevřena pracoviště v sídlech okresů od 8 do 12 hodin," upřesňuje Jana Králová.

Tyto úřední hodiny ovšem neplatí zároveň i pro pokladny. „Otevřeny budou od 8 do 11 a od 12 do 15 hodin, s výjimkou územního pracoviště v Českých Budějovicích, kde jsou pokladní hodiny v uvedené dny bez přerušení od 8 do 15 hodin. Na těch pracovištích, která budou otevřena  v sobotu, budou pokladny otevřeny od 8 do 12 hodin," upřesňuje  mluvčí. Daňovou povinnost lze zaplatit také poštovní poukázkou nebo převodem na účet.

I daňové přiznání může na adresu finančního úřadu doputovat i obyčejnou poštou nebo elektronickou cestou. Chytré formuláře i s nápovědou  jsou k dispozici na internetových stránkách  www.daneelektronicky.cz.