Cílem projektu Český Goodwill je vyzdvihnout práci podnikatelů, jejich přístup k morálním hodnotám, přístup k činnosti a rozvoji svého podnikání. Ocenit jejich píli, podnikatelského ducha a další aktivity, a tím příkladně přispět k rozvoji a prosperitě jak daných jednotlivců a firem, tak i regionu. Tento projekt podporuje a oživuje české tradice, služby a výrobky. Oceňování firem projektem Český Goodwill se koná každý rok, vždy v předem uvedeném datu a projekt se může chlubit podporou množství partnerů zvučných jmen.

V minulosti ocenění získaly mimo jiné firmy jihočeská Madeta, Dermacol, Moira či Student Agency. Od letošního roku k nim přibyl také Koncept Lanna, který před devíti lety založil Jiří Borovka. Zaujal zejména kombinací několika oborů, od gastronomie přes cestovní ruch až po lodní dopravu.

Úspěch zakladatele Jiřího Borovku potěšil. „Je to pro nás ocenění, kterého si nesmírně vážíme. Poděkováním okolí za naši práci. Uznání patří ale celému kolektivu spolupracovníků i dodavatelů. Vždy jsme chtěli být firmou, se kterou je radost spolupracovat. Ocenění je stvrzením toho, že jdeme správným směrem,“ míní podnikatel.

UCELENÝ KONCEPT

Filozofií a politikou společnosti je zachovávat příběh, proto si zakládá na detailech a jde vlastní cestou. „Chceme, aby se u nás naši zákazníci cítili jako doma, komfortně a na každou další návštěvu, se těšili. Myslíme na každou potřebu zákazníka, od chargeboxu pro mobilní telefony po zapůjčení deštníků, když vás zaskočí déšť,“ doplnil Jiří Borovka.

Kavárna Lanna využívá svého výjimečného umístění kousek od centra na břehu Vltavy a v blízkosti cyklostezky, což se odráží i v nabízených službách a aktivitách. Na kávu sem mohou zajít rodiče s dětmi, protože bezprostředně na venkovní terasu kavárny navazuje dětský park Bosonoha. Kavárna je plně bezbariérová, na vlastním parkovišti je i dobíjecí stanice pro elektromobily. V současné pandemické situaci funguje pomocí výdejního okénka.

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

Jak doplnil vedoucí provozu Jindřich Kubeš, lze si zapůjčit walking hole, popřípadě in-line brusle nebo kolo a vyrazit po cyklostezce třeba až na Hlubokou. „Také se u nás za standardního provozu můžete nechat svézt lodí s komentovaným výkladem, nebo si i zapůjčit motorový člun. Kompletní nabídku doplňuje také možnost ubytování v proskleném ateliéru, který nabízí nevšední výhled na řeku Vltavu. Koncept kavárny Lanna není pro žádné kavárenské povaleče, ale pro lidi s aktivním přístupem k životu,“ uzavřel.