Divizní fotbalisté SK Strakonice 1908 sehráli první přátelské utkání s týmem staršího dorostu Dynama České Budějovice. Domácím fanouškům se představila hned šestice nových hráčů.

Domácí trenér Pavel Koubek v utkání postrádal brankáře Charváta, Hajduška, Křivance, Zelenku a Koubka. V sobotním utkání nově oblékli dres Strakonic: brankář Adam Dudáček (SK Kladno), Miroslav Zach (Písek), Přemysl Šroub (zahraničí), Josef Farták (Dynamo ČB), Michal Vlček (Přešťovice), Jiří Benedikt (zahraničí), Ondřej Kotrnoch a Radek Horejš (oba Přešťovice).

Sláma a Novák

Samotné utkání začaly lépe domácí Strakonice, které se již ve 4. minutě ujaly vedení, když Fartákovu střelu pohotově dorazil Horejš 1:0.

Ve 13. minutě se českobudějovičtí mladíci radovali z vyrovnání, když po rohovém kopu vyrovnal Sláma 1:1. O několik minut později tým od Otavy vedl 2:1 – akci Vlčka zakončil umístěnou střelou Patrik Káník, jenž utkání nedohrál pro svalové zranění. Ve 39. minutě stanovil konečnou podobu výsledku budějovický Novák, který zužitkoval pěknou přihrávku Vršeckého 2:2. Po změně stran se ve 48. minutě vyznamenal brankář Švehla po střele Hojdara.
V samotném závěru utkání mohl rozhodnout o výhře hostí Nevosad, ale nařízenou penaltu za faul brankáře Kozlíka na Příhodu neproměnil.

Co na to trenéři?

Trenéři obou týmů se po zápase shodili, že na jejich svěřencích bylo znát, že jde teprve o úvod přípravy.

„Bylo na nás vidět, že po týdenní tvrdé přípravě, toho měli kluci dost. Přesto bych řekl, že dokud se nám nezranil Káník a Kotrnoch, tak se nám v útoku dařilo. Jinak utkání hodnotím pozitivně,“ pochvaloval si strakonický Pavel Koubek a dodal, že nejvíce spokojen byl se Šroubem.

Také novému trenéru prvoligových dorostenců Dynama Pavlu Tobiášovi se líbila hra domácího Šrouba: „Samotné utkání, naše první v přípravě, mělo spíše poznávací charakter, takže z tohoto pohledu nedělám závěry,“ konstatoval zkušený trenér.

Hvězdou utkání byl domácí obránce Přemysl Šroub, jenž ke svému možném angažmá ve Strakomicích řekl: „Měsíc a půl jsem měl pauzu a teď zatím jsem absolvoval jen jeden trénink a tento zápas. Minulý týden mě oslovil pan Faja, zda bych neměl zájem si tu zahrát. Jednání teprve probíhají.“

V dresu Strakonic se objevil Miroslav Zach, který již zde působil na podzim 2007 a jaro odehrál v Písku, kde je registrován. Písek po zisku třetí ligy posiluje a Zach se neprosadil do kádru, byl přeřazen do béčka a jelikož si myslí, že má na vyšší soutěž, hledá si angažmá v divizi. „Ještě jsme se na spolupráci se Strakonicemi nedohodli s vedením klubu jsme nenašli společnou řeč a momentálně jsem v kontaktu s Milevskem,“ uvedl a dodal, že dle jeho soudu mužstvo odehrálo dobrý zápas, hlavně v prvním poločase, věřím, že tým má velký potenciál a nemělo by mít problémy v divizi,“ dodal Miroslav Zach.

To nejsilnější

Po zápase ve Strakonicích odpovídal trenér dorostu Dynama Pavel Tobiáš na pár otázek Deníku.

Převzal jste mužstvo po trenéru Petru Skálovi, jistě budete pracovat s novým mužstvem. Jaká bude vaše filozofie?
Je pravda, že každý trenér má svojí filozofii, já mám svoji, která se může trošku lišit od té předešlé. Tenhle ročník 90, který bude teď hrát, abych řekl pravdu, nebyl příliš silný a hrál do poslední chvíle o záchranu ve druhé dorostenecké lize. Byli jsme nuceni to doplnit, nyní testujeme šest nových hráčů z kraje, ale i jednoho ze Slovanu Bratislava. Mužstvo se musí doplnit, jednak těmi hráči, o nichž jsem mluvil, jednak ale také mladšími hráči. Polovina toho týmu jsou hráči ročník 91. Z těchto hráčů vybereme to nejsilnější bez ohledu na věk a s nimi budeme hrát dorosteneckou ligu.

Byly změny v realizačním týmu?
Mým asistentem bude Martin Frantík z SKP České Budějovice. Mladý chlapec, student vysoké školy zemědělské. Masérem je Petr Engl.

Jak jste viděl zápas ve Strakonicích?
Bylo to naše první přípravné utkání, vystřídalo se všech dvadvacet hráčů, takže nějaké zásadnější hodnocení nemá cenu. Šlo mi spíše o to, abych poznal kvalitu hráčů a otestoval si hráče, které tady zkoušíme z jiných klubů. Rád bych si utvořil nějakou představu , jak by nový tým pro ligu dorostu měl vypadat. (škr)

Tomáš Vaněček, Jan Petráš