Hlubočtí figurují v krajském přeboru na čtvrtém místě, mají shodný počet bodů jako třetí Kaplice. Předseda TJ Hluboká Karel Vácha si může spokojeně mnout ruce. Areál vzkvétá, doplnila ho velmi kvalitní „umělka“. Rozměry jsou 100,5 m x 66 m, osvětlení je zajištěno dvanácti stožáry o celkové intenzitě 200 luxů.

Je vůbec něco, s čím jste coby předseda jednoty nespokojen?
Zatím není úplně podle našich představ divácká návštěva. Průměrně k nám přichází asi sto dvacet diváků. Záleží na tom, s kým hrajeme. Pro nás jsou vítané zápasy s okolními kluby, jako jsou Roudné, Jankov nebo třeba Týn, kdy k nám přijíždějí i fanoušci soupeře.

Povídáme si v zrekonstruované klubovně, přede dveřmi je areál, který si hráči pochvalují, to vás těší, že?
Určitě. Pro příští období bude naší prvořadou snahou dostat sem k nám diváka, udělat mu dobré prostředí, aby přišel nejen za fotbalem, ale aby se u nás bavily i jeho děti. Možnosti jsou u nás i u konkurenčního Sokola, kde je bezvadné dětské hřiště a sportoviště zejména pro děti. Naší nadějí je, že u nás mohou trávit čas celé rodiny.

Nachází se teď areál v konečné podobě? Nebo přijdou další novinky?
Práce nikdy nekončí. Ale od roku 2002, kdy tu byly obrovské povodně, se nám podařilo celý areál obrovsky vylepšit. Zrekonstruovali jsme sociální zařízení, byt správce i klubovnu, ve které právě sedíme.Rekonstrukce se dotkla také hrací plochy.

Je pravda, že už na pohled je terén na hlavním hřišti velmi sympatický. Technicky dobře vybavení fotbalisté si musí pochutnávat….
…nejdříve se upravilo právě toto hřiště. Zařídili jsme automatickou závlahu, trávník se vylepšil. Spokojeni jsou fotbalisté, zlepšuje se i úroveň hry. Po pětiletém snažení se podařilo zajistit finanční prostředky na výstavbu hřiště s umělou travou, ta byla dokončena v těchto dnech.

Kompletně?
Ještě jsou tam malé jizvičky, které je třeba odstranit. Mám na mysli především okolí, samotné hřiště už je připraveno. Je ocertifikováno pro třetí ligu. Před námi jsou ještě starosti, jak celou záležitost administrativně a finančně dokončit. Nezbyly peníze úplně na všechno, jak jsme si představovali, takže budeme muset za účasti našich sponzorů a příznivců shánět další prostředky, abychom to dotáhli do konce.

Hřiště s umělou travou bude v provozu i pro další kluby?
Bude využíváno zejména mládeží. Dříve děti trénovaly na písku, na škváře nebo na velmi špatném trávníku, který nešlo udržovat, protože neměl dobré podloží. Teď mají k dispozici umělku. Umělá tráva bude v provozu tak sedm nebo osm měsíců v roce. Především v zimním období ji chceme využívat nejen k přípravě našich mužstev, kterých je dohromady sedm, ale předpokládáme, že tu budou hrát i trénovat okolní mužstva. Už je připraven zimní turnaj, kterého se zúčastní dvacet týmů.