Vítězný Jankov

Ze sobotního turnaje v Olešníku si první místo odvezl exdivizní Jankov. „Každé vítězství samozřejmě potěší, na druhou stranu to ale byla klasická příprava, kde manšafty byly nekompletní,“ hlásí jankovský trenér František Řezníček.

Dres Jankova oblékli v Olešníku také tři dorostenci, jejichž výkony kouč Řezníček hodnotil pozitivně. „Kluci ukázali, že má cenu s nimi pracovat, a to je pro nás dobrá zpráva,“ neskrývá radost.

Řezníčkovi svěřenci, pro které byla klání v Olešníku vyvrcholením hrubé přípravy, porazili v prvním semifinálovém utkání Týn nad Vltavou 1:0. „Byl to typický pohárový zápas. Hra byla vyrovnaná, rozhodla Maxova střela do růžku za gólmana,“ rekapituluje Řezníček.

„Ve finále jsme Olešník dlouho přehrávali, Maxa nás poslal do vedení, ale někdy po deseti minutách druhého poločasu nám došly síly. To se stává,“ nedělá si hlavu z olešnického vyrovnání na 1:1 (Pícha z pen.) trenér Řezníček.

Rozhodnutí přišlo až v penaltovém rozstřelu, v němž Jankov vyhrál 4:2. „Výborně nám zachytal Petr Wolek,“ chválí Řezníček jankovského strážce tyčí. „Totéž platí i pro druhého brankáře Janků,“ dodává jedním dechem.

Dalším soupeřem SK Jankov bude ve středu od 18 hodin v repríze turnajového finále mužstvo Olešníka. Utkání se bude hrát v Žabovřeskách. „Věřím, že se hráči o svou šanci poperou,“ přeje si šéftrenér Jankova František Řezníček.

Poslední Týn

Druhým zástupcem krajského přeboru na turnaji v Olešníku byla Olympia Týn nad Vltavou, jež obsadila konečné čtvrté, poslední místo. „Sehráli jsme dvě vyrovnaná utkání, pro soupeře asi rozhodlo více štěstí. Vždyť na turnaji padla jediná branka ze hry,“ upozorňuje předseda týnských fotbalistů Karel Jiříček.

V semifinále Týn podlehl Jankovu těsně 0:1 a v zápase o třetí místo Olympia nestačila na Dříteň (0:0, pen. 2:3). „Turnaj byl perfektně zorganizovaný,“ chválí olešnické funkcionáře předseda Jiříček.

„Zklamali mě jen rozhodčí, kterým bylo nějakých čtrnáct, patnáct let. Chápu, že někde ty zkušenosti získat musí, myslím si však, že tam s nimi měl být alespoň jeden starší rozhodčí,“ kroutí hlavou Jiříček. „Nechceme si ale stěžovat, o umístění nám nešlo. Byla to taková jediná kaňka na průběhu turnaje.“

Předseda týnské Olympie měl v Olešníku příležitost zasednout k jednomu stolu s představiteli fotbalové Dřítně. Podle Jiříčkových slov nastal posun v jednání o osudu Lukáše Hoška, jehož by Týnští rádi viděli ve svém kádru. „Dnes budeme s Dřítní o Hoškovi dále jednat,“ doplnil včera Jiříček.

Na turnaji v Olešníku se dobře jevil také Klika, jenž je v Týně na zkoušku z Dolního Bukovska. „Byl by spokojen, i kdyby nakonec skončil v našem ´béčku´, které hraje vyšší soutěž než jeho mateřský oddíl,“ dodává předseda Jiříček, který lituje měsíční absence mladého útočníka Plojhara, odjíždějícího kvůli zdravotním problémům na měsíc k moři.

O víkendu budou svěřenci trenéra Vladimíra Suchana obhajovat prvenství na domácím Memoriálu Ladislava Světela. Ještě předtím se ve čtvrtek utkají v Temelíně s Veselím nad Lužnicí (17:30).

Elán Marineru

První přátelské utkání čekalo po úvodních třech trénincích letní přípravy na fotbalisty Marineru Bavorovice. V sobotu v Českých Budějovicích porazili na Složišti sedmnáctku Dynama 3:1 (2:0). Dvakrát se trefil Melichar a jednou Štojdl. „Chtěl jsem, aby se kluci po dovolených pořádně rozhýbali, proto jsem zvolil běhavého soupeře. Jediným negativem utkání byla zlomená ruka jednoho z domácích hráčů. Výsledek beru,“ hlásí bavorovický trenér Karel Franěk.

„Do prvního poločasu jsme nastoupili s velkým elánem, v naší hře bylo vidět zrychlení a kombinace. Druhá půle upadla do takového průměru,“ shrnuje Franěk, jenž by v tomto týdnu rád dotáhl příchody vytipovaných hráčů do úspěšného konce.

„Směrem dopředu myslím nebudeme mít problém. Musíme však zlepšit obrannou fázi a pokusit se méně inkasovat,“ uvědomuje si kouč Marineru.
V neděli přijede do Bavorovic k utkání prvního kola Poháru ČMFS třetiligové Sezimovo Ústí, vítěz víkendového turnaje v Soběslavi. „Soupeř je jasný favorit, vždyť v přípravě ještě neprohrál,“ upozorňuje bavorovický trenér Karel Franěk.

Teď stabilizace

V loňské sezoně čtvrtý celek krajského přeboru Malše Roudné se představil na svém starém domácím hřišti v utkání se Slavojem Hrdějovice, účastníkem I. A třídy. Duel skončil bez branek a podle trenéra Roudenských Marcela Tomáška zápas splnil svůj účel.

„V prvním poločase jsme byli aktivnější, bylo tam i nějaké břevno, ale zkrátka jsme nedali góly,“ lakonicky konstatuje hrající předseda klubu Libor Šolc.
Trenér Tomášek se Šolcovým hodnocením v podstatě souhlasí. „Byl to vyrovnaný zápas, šance si vypracovala obě mužstva. My jsme mohli vstřelit čtyři nebo pět branek. Jsem rád, že se hráči často dostávali do zakončení,“ netají spokojenost roudenský kouč.

„Až dosud jsme zápasovou zátěž rozkládali mezi hráče rovnoměrně, chtěli jsme, aby se všichni protočili. Od středečního utkání s Netolicemi se začne krystalizovat základní jedenáctka pro novou sezonu,“ přibližuje Tomášek, jemuž se zamlouvá i dosavadní tréninková docházka jeho svěřenců v letní přípravě.

Přestřelka

Také Hluboká nad Vltavou dosáhla v Kamenném Újezdu „jen“ na remízu. Tým vedený trenérem Vladimírem Klementem odjížděl ze hřiště Sokola s výsledkem 5:5 (0:4).

„Po sérii zaváhání naší obrany, která v sobotu neměla svůj den, jsme rychle prohrávali už 0:4. Poté domácí vystřídali a nám se podařilo srovnat hru. Prohrávali jsme 3:5 a dvěma dalšími góly jsme vyrovnali,“ přibližuje trenér Klement.

„Domácí hráli velmi dobře, předváděli kvalitní fotbal,“ ocenil soupeřův výkon Klement, jenž by v letní přípravě přivítal více přátelských utkání. „Nejradši bych hrál pořád. Trénink neukáže nic. Fotbal se hraje s míčem, běhat můžou jen atleti,“ dodává hlubocký kouč s tím, že si uvědomuje, že mužstev v regionu není tolik a že je většina termínů již rozebraných.

Hlubokou v sobotu čeká účast na turnaji v Lomnici nad Lužnicí a příští středu od 18.00 přípravný zápas v Olešníku s místní jedenáctkou.

Martin Mls