Rozhovor s jedenatřicetiletým brankářem Dynama Pavlem Kučerou si můžete přečíst v ČbD 29.4. na straně 13.

Budějovičtí fotbalisté aspiranta na evropské poháry svou aktivitou zaskočili. „My od první minuty čekali na to, až nás soupeř potrestá,“ všiml si trenér hostí Petr Rada, jehož tým na jihu Čech za svým soupeřem zaostával i co se týče vůle, bojovnosti a nasazení.

To na domácí lavičce vládla po delší době spokojenost, Jihočeši podali jednoznačně nejlepší výkon jara. „Přitom jsme hráli proti týmu, který má velkou sílu,“ upozornil trenér Straka. „Ty body jsou pro nás nesmírně cenné, navíc jsou pro nás všechny i jistou satisfakcí za vše, co nejen já, ale i celý manšaft musel poslední dobu snášet,“ naznačil, že po sérii neúspěchů jeho mužstvo bylo pod tlakem. „Před svými hráči smekám,“ nešetřil superlativy.

Moc se mu líbil vstup do zápasu. „Prvních třicet minut jsme hráli velice dobře a tím dle mého soudu soupeře zaskočili,“ pochvaloval si. „Nebáli jsme se hrát dopředu, to bylo důležité.“

V útoku byl jedničkou Svátek, jenž svůj výborný výkon ještě vyšperkoval nevídaným gólem přes hlavu. „Vyšel i tah se zařazením Zdeňka Ondráška, jenž byl tím nepříjemným útočníkem, jenž dokázal nejen schytat, ale i rozdat, vyhrával i hlavičkové duely,“ ocenil hru mladého útočníka. „Je ale ještě hodně mladý, a tak to, zda si řekl o místo v základu, nechte na mně,“ s úsměvem zareagoval na dotaz Deníku.

Ve druhé půli už hráči Dynama ze své nátlakové hry přece jen trošku slevili, nicméně vývoj zápasu dál kontrolovali. „Po taktické stránce jsme hráli velice dobře a otupili všechny zbraně, které Teplice ve svém arsenálu mají,“ ocenil trenér Straka a jmenovitě vypíchl i to, jakým stylem se jeho hráčům podařilo eliminovat nebezpečného Smejkala.

Obrana Dynama proti silnému soupeři zvládla svou roli opravdu velice dobře. Skvělý byl Hunal, jenž ke své poziční hře přidal i velkou bojovnost, s níž se vrhal do střel soupeře. Trenéru Strakovi se vyplatilo i stažení Plocka ze zálohy na pravý kraj obrany: ubránil vše, co měl, navíc stihl i podporovat ofenzivu.

Do Liberce

Teplice na jihu neuspěly ani ze standardek, které jsou jindy jejich největší zbraní. „Každý z našich hráčů dostal za domácí úkol sledovat Teplice proti Slavii, kdy svou sílu ve standardkách potvrdily,“ usmíval se dobře naladěný Straka. „Samozřejmě, že jsme se na standardky soupeře celý týden pečlivě připravovali, a to se nám vyplatilo.“

Vyjde to v neděli i v Liberci?