Sedmatřicetiletý provozovatel známé českobudějovické diskotéky Lucerna, brankář fotbalistů z Rudolfova, otec od rodiny a milovník motorek totiž tragicky zahynul nedávno u Vyššího Brodu. A smutečních hostů bylo opravdu tolik, že se jich většina do krematoria nevešla a smuteční obřad tak museli sledovat venku prostřednictvím televizí.

Už půl hodiny před obřadem bylo parkoviště zcela zaplněné a hostů před samotným krematoriem rychle přibývalo, v tu dobu už technici instalovali dvě obrazovky. Začátek samotného obřadu byl právě kvůli množství lidí o několik minut posunut. Když obřad začal, rozsvítily se i obrazovky. Lidé uvnitř krematoria nosili na zcela zaplněný katafalk květiny, nad tím vším byla vystavena fotografie Dana Fleischmana.

Smuteční řeč oproti původním předpokladům neměl známý moderátor a velký kamarád zesnulého, který ale na obřad dorazil, Leoš Mareš, ale jeden z příbuzných. Už začátek proslovu byl dost emotivní a zejména přítomné dámy začaly plakat. Kromě známého Leoše Mareše, Patrika Hezuckého či Libora Boučka se přijel s vášnivým motorkářem rozloučit i zpěvák Michal David. Ten prokládal smuteční řeč svými písněmi, které si sám doprovázel na klávesy. Opravdu emotivně zapůsobila na smuteční hosty poslední Davidova píseň s názvem Pár přátel, při které se slzám neubránili ani urostlí chlápci.

Poslední rozloučení s Danielem Fleischmanem skončilo krátce po půl třetí, kdy při poslední písni už zajížděla rakev. Poté se z obřadní síně smuteční hosté rozcházeli. Mezi nimi byla i Martina Pártlová, zpěvačka ze známé soutěže X–factor, která dlouhá léta ve Fleischmanově Lucerně pracovala za barem. „Promiňte, dnes vám odpovídat nemůžu, jindy. Opravdu se na mě nezlobte,“ odpověděla známá zpěvačka, která si slzy v očích zakrývala velkými černými brýlemi.

Kvůli opravdu velkému množství motorkářů i automobilů po odjezdu od krematoria bylo na místě několik hlídek dopravní policie. Policisté stáli také u diskotéky Lucerna na Nádražní třídě, kde se pro pozvané konala další rozlučka s tragicky zesnulým majitelem tohoto disko komplexu.