Známý jihočeský fotoreportér Jaroslav Sýbek (1949) představuje své snímky v předsálí budějovického rozhlasu, kde v květnu začala jeho výstava Jižní Čechy zamyšlené.Jaroslav Sýbek při vernisáži 1. března 2019 v Rudolfově.Jaroslav Sýbek Zdroj: Deník/Radek Gális Tři desítky snímků zachycujících půvab našeho kraje si mohou prohlédnout zájemci i při dnu otevřených dveří rozhlasu v sobotu.

„Tyhle fotografie mám moc rád, pořizoval jsem je cestou z reportáží nebo jsem si kvůli nim přivstal, ale do novin se většinou nevešly,“ svěřil se autor. Jeho volná tvorba, nesvázaná redakčními povinnostmi zachytit zpravodajsky nebo reportážně aktuální událost, ukazuje druhou tvář Sýbkovy známé fotografické činnosti.

Jaroslav Sýbek působí v Deníku, předtím pracoval v MF Dnes a ČTK. U příležitosti jeho letošních 75. narozenin vyšla s podporou magistrátu a Syndikátu novinářů rozsáhlá kniha s názvem Jaroslav Sýbek: Půlstoletí fotoreportérem aneb Fotografoval jsem anglického krále. Počátkem roku vystavoval v IGY a radniční síni, na podzim chystá retrospektivní výstavu v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické.