Soutěž o nejlepšího amatérského fotografa je již za dveřmi, čtvrtého prosince se bude konat v Galerii Nahoře vernisáž a vyhodnocení prací soutěžících.
Jako loni je téma volné, autor může také dodat libovolný počet fotek a v libovolném formátu. Limutující je jen výstavní plocha, každý autor dostane svou tabuli o velikostech devadesát na sto dvacet centimetrů!


„Orientace panelu je vhodná jak na šířku, tak i na výšku. Dobré je také dodat plánek a rozmístění jednotlivých fotografií,“ poradil včera případným zájemcům za organizátory Karel Mika z fotoklubu Vývojka.


„Hodnotit se bude dodaný soutěžní soubor jako celek, kapacita umožní prezentaci ale pouze šestadvaceti nejlepších autorů,“ upozornil Mika s tím, že také letos slíbil předsedat porotě světoznámý reklamní fotograf Adolf Zika. Ten by také jako v loňských soutěžích měl pro zájemce mít připravenou přednášku o reklamní fotografii.


Přeci jen bude Fotouniverziáda 2007 trochu odlišná od ostatních ročníků. Letos totiž bude soutěž mezinárodní, už se přihlásili fotografové z Polska, Kalifornie v USA a z nakonec i z Chile.


„Všechny soutěžní fotografie musí být označeny na zadní straně jménem a kontaktní adresou autora. Soutěžící také musí uvést telefonický či e–mailový kontakt na sebe, a to kvůli domluvě s pořadatelem,“ doplnil Mika s tím, že první cenou bude digitální fotoaparát Olympus.


Fotografové – amatéři, kteří se chtějí zúčastnit Fotouniverziády, mají čas do 26. listopadu, kdy plánují organizátoři uzávěrku soutěže.


Soutěžní fotky lze zasílat na adresu Karel Mika, Katedra pozemkových úprav ZF JU, Studentská 13, České Budějovice 37005. Další podrobné informace lze také získat na e–mailové adrese mika@zf.jcu.cz.