Dvě kryté sportovní haly, dětské hřiště, minigolf, petanque či fitness dráha. 

To vše mělo být součástí jednoho z velkolepých projektů města za téměř sedmdesát milionů korun. Nakonec ho ale vloni v květnu poslalo k ledu. Teď je Freetime park na kraji Stromovky za Kauflandem znovu ve hře.
Nestojí však už za ním magistrát, ale 1. Beachklub České Budějovice. Ten se v tomto případě spojil s FBC Štíři, tedy florbalovým klubem a basketbalisty BSK České Budějovice.

„Je to skutečně tak. Máme zájem postavit tento areál, který by celoročně sloužil veřejnosti. Hlavním motivem je pro nás fakt, že v Českých Budějovicích je velmi vytížená Sportovní hala a nové prostory by tak jistě nalezly své využití,“ vysvětlil Jan Kanea, manažer projektu, který zastupuje beachklub.

Vše je v tuto chvíli na dobré cestě. Nemá se už jednat o projekt za zhruba sedmdesát milionů, ale náklady na stavbu se podle studie mají vyšplhat na 37 milionů korun, tedy asi polovinu. 

Kromě nových sportovišť by v areálu, který se má nacházet na okraji Stromovky, na louce mezi Kauflandem a zástavbou bytových domů, nemělo chybět sociální zařízení, občerstvení, parkoviště, ale třeba i hřiště na petanque a další doplňkové služby, které by lákaly obyvatele města a okolí.

Město je připraveno se zájemci podepsat smlouvu o pronájmu ploch, které jsou magistrátu.
„Rada již schválila pronájem pozemků,“ potvrdila náměstkyně primátora Ivana Popelová. Doplnila, že se klub jako jediný zájemce přihlásil do výběrového řízení. Doufá, že by nový areál mohl být úspěšný, protože nedaleká Sportovní hala na druhé straně silnice na Dlouhé louce dnes praská ve švech.

Teď je na řadě podpis smlouvy. „Po něm se naplno můžeme pustit do práce,“ upozornil dále manažer projektu Jan Kanea. Deníku řekl, že pokud vše půjde dobře, mohlo by se už v letošním roce začít stavět a do konce roku 2014 by měl být areál otevřen.

Klub chce ještě město požádat o to, aby směl využít název Freetime park Stromovka, se kterým magistrát v minulosti počítal. Ten má k dispozici také projekt na stavbu, i ten by rádi Jan Kanea a jeho spolupracovníci využili, platná by měla být i některá povolení, což by mohlo celou stavbu velmi urychlit.

Financovat ji chtějí z vlastních zdrojů, za pomoci partnerů a bankovním úvěrem, o kterém by se mělo jednat. Vše se ale vyjasní až po zmíněném podpisu smlouvy, kdy klub slibuje, že veřejnost s projektem podrobně seznámí. Někteří lidé by novou možnost vyžití uvítali. „Pokud bude v budoucnu vstupné za rozumné ceny, nelze nic jiného, než tomu fandit. Ta plocha si o podobnou stavbu říká,“ hodnotil včera nápad na stezce u Stromovky Marián Lukačka.

První studie na sportovně – oddechové centrum ve Stromovce vznikla v roce 2004. Následný projekt počítal například s krytou halou, hřišti na plážový volejbal, lanovým centrem, skateparkem, či lezeckou stěnou.
Město ještě vloni na jaře na tento projekt počítalo s evropskou dotací ve výši 20,1 milionu korun. To ale bylo na stavbu za původních 70 milionů. Následně se magistrát rozhodl pro skromnější akci a záměr přepracovával. Akci ale provázela kritika některých zastupitelů, a tak město vše odložilo.