Práci mají dělníci rozdělenou na tři etapy. Každá s sebou nese omezení dopravy. pozor si budou muset dát i řidiči jedoucí po Pražské třídě. Během prodlouženého víkendu budou totiž vypnuté semafory na křižovatce Nádražní a Pražské.


Stroje se zakousnou do asfaltu už dnes v 7 hodin ráno. Do nedělní 14. hodiny by měly stohnout vybrousit levou polovinu vozovky. V pondělí od 14 hodin se pak přesunou na pravou polovinu, tam bude hotovo do úterní 15. hodiny. Hnad nato naváže třetí etapa, kdy se bude pracovat v úseku od firmy SIKO ke křižovatce s ulicí Jírovcova v pravé polovině vozovky. V té době budou už semafory na Pražské fungovat.


„Uzavírka byla vybrána v termínu prodlouženého víkendu, aby se co nejméně dotkla motoristů. Největším problémem je vypnutí semaforů na mezinárodní silnici I/3 v křižovatce Pražská – Strakonická. V dohodě s Policí ČR jsme stanovili povinnost dodavateli, obnovit provoz semaforů od 15.00 hodin dne 6.7., kdy se dá předpokládat, že se začnou vracet lidé z chat a dovolených,“ poznamenal náměstek primátora František Jelen.


Dopravní značení zde bude dostatečně zvýrazněno, takže by řidiči neměli mít zásadní problém se v místě orientovat. Dá se ale předpokládat, že bez světelné dopravní signalizace bude menší propustnost křižovatky. Proto tady Policie ČR posílí kontrolní činnost a podle potřeby bude provoz v křižovatce řídit .


„Je logické, že jízda stavbou po polovinách vozovky může přinést nějaké komplikace. Možná by bylo proto vhodné zvolit si objízdnou trasu ulicí Pekárenská,“ doporučuje řidičům František Jelen.