Zatímco na horním konci opravovaného úseku na velešínské přeložce vládl dopoledne ještě klid, v dolní části u křižovatky na Holkově rozjeli pracovníci firmy Eurovia frézování povrchu v jednom jízdním pruhu. Proto tam počítejte s omezením dopravy a velkým pracovním ruchem.

Jak již Deník informoval, práce mají za cíl vytvoření nového povrchu na přeložce kolem Velešína v úseku od křižovatky na Holkově po křižovatku u velešínské Benziny. Motoristy proto čeká omezení provozu a nákladní vozy objížďka přes Český Krumlov.

„Během oprav bude vyměněn kryt vozovky a opraven propustek," popsal Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR. "Dále pracovníci najaté firmy po obou stranách silnice vyčistí příkopy a obnoví nezpevněné krajnice. Celková délka opravovaného úseku je 3,1 kilometru.“ Oprava vozovky je samostatnou akcí Ředitelství silnic a dálnic a zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS, která ve výběrovém řízení vyhrála s cenou 27,7 milionu korun bez DPH. Práce by měly být dokončeny v polovině června.

To znamená, že v době od 6. do 18. dubna mohou řidiči osobních vozidel opravovaný úsek s omezeními projet. Oprava se bude odehrávat po polovinách a doprava bude vedena po volné polovině vozovky. Nákladní vozidla nad 6 tun budou muset po celou dobu provádění stavebních úprav využívat objízdné trasy přes Český Krumlov. Dopravu v Krumlově tak opět čekají perné chvilky a kolony. Dá se předpokládat, že zvýšená intenzita provozu zpomalí průjezd městem, a to především na trase silnic I/39 směrem z Českých Budějovic a II/157 směrem na Kaplici.

O něco později u Velešína vypukne souběžně ještě druhá stavební akce, kterou je úprava křižovatky na vjezdu do Velešína. Obě akce spolu budou koordinovány.