Českobudějovický tým Sokol 3SB patří k české špičce a úspěchy sbírá i v Evropě. A české juniory pozval na přípravný turnaj o Velikonocích, aby mohly týmy vyzkoušet nováčky a sladit taktiku před mistrovstvím republiky, které se koná za  týden ve Slatiňanech.

Dorazila dívčí i chlapecká mužstva, většinou kluby poslaly zástupce do obou kategorií. Hrálo se tradičně na hřišti bývalé Akry v ulici U Sirkárny, které zapůjčuje společnost Groz-Beckert, jež převzala před lety Iglu. Kromě domácích 3SB přijela většina účastníků z jižních Čech. Relativně nedávno vytvořené týmy Ploty Lišov a Sokol Křemže, z Jihočechů nastoupili ještě PeaceEgg (čti Pís ek, v překladu Mírová vejce) z města nad Otavou a dále Atrofované ruce z Plzně, Flying Ultimate Junta (F. U. J. !) z Prahy, Chlupaté žáby ze Slatiňan, Létající kachny z Příbrami. „Pořádáme i jiné turnaje. Ale tenhle přípravný turnaj pro juniory poprvé,“ uvedla za organizátory Hermína Ottová.

Budějovický klub Sokol 3SB je mistrem České republiky ve frisbee
Budějovice vládnou českému frisbee

Junioři často hrají už v týmech dospělých, ale proti nim se hůře prosazují. A turnajů pro juniory se koná málo, takže akce v jihočeské metropoli nabídla vítanou příležitost, aby se utkali junioři mezi sebou. Setkání mělo i ráz přátelský, protože řada účastníků se třeba zná z reprezentačních srazů.

Každá akce tohoto sportu je také pozvánkou pro veřejnost, aby si zkusila sport bez rozhodčích, kde je cílem dopravit přihrávkami disk do koncové zóny na soupeřově polovině. Zájemci z Českých Budějovic a okolí se mohou více o trénincích 3SB dozvědět na jejich webu 3SB.cz a vítáni jsou všichni, bez rozdílu věku, kteří mají chuť do hry a smysl pro fair play.