Proto se třeba v Haškově ulici v Českých Budějovicích tvořil fronta před prodejnou Lesů a rybníků města Českých Budějovic už před sedmou hodinou ranní. Ačkoliv prodej začínal oficiálně až v osm. A zástupy spořádaně čekajících dokonce byly dva, protože prodejní místa jsou v Haškově ulici také dvě. Jedním je stálá prodejna a druhým kádě přímo na ulici. Na ulici se pak rybáři slitovali nad trpělivě čekajícími a s podběráky zalovili ve vodě ještě dřív, než by oficiálně museli.

Podle vedoucího rybničního hospodářství Lesů a rybníků města Českých Budějovic Pavla Oberreitera, prodá firma ve městě na několika místech zhruba 12 - 13 tun ryb v předvánočním čase a přibližně polovinu z tohoto množství v Haškově ulici. Tam jsou k mání třeba i oblíbené filety. V krajském městě lze mimo ulice koupit rybu i na sádkách u rybníka Čertík v Nemanicích. I tady lze dostat kromě živých šupináčů také filety.

Napilno mají v těchto dnech třeba i na sádkách hlubockých rybářů. Vedle prodeje živé ryby nabízejí i vykuchání a zpracování ryby. A fronta u stánku dávala v sobotním dopoledni jasně najevo, že zájem o tuto službu je u zákazníků velký. Jak ale upozornil Aleš Kříž, hlavní zootechnik Rybářství Hluboká CZ, nikdo dlouho nečeká.

Dokonce až za zákazníky se ve čtvrtek a v pátek vypravili zaměstnanci Rybářství Nové Hrady. Podle ředitele firmy Lubomíra Zvonaře vyjíždí nákladní auto s kapry pravidelně v předvánočním čase už od 70. let minulého století. „Udržujeme tu tradici. Je to služba kterou máme pro lidi,“ zdůrazňuje Lubomír Zvonař s tím, že se prodá přibližně 20 metráků ryb. Nakupují třeba starší lidé nebo ti, kteří se nedostanou do města. Rajón zahrnuje i malé vísky, už předem se ví, kdy novohradští rybáři přijedou a zákazníci na ně věrně čekají. Od Novohradska přes Pomalší až po Českokrumlovsko tak muži Petrova cechu přispívají k neopakovatelné atmosféře Vánoc. Šupináče prodává Rybářství Nové Hrady i na sádkách ve Štiptoni, kapra vozí prodejcům do Českých Budějovic nebo Českého Krumlova.
V Týně nad Vltavou se ryby prodávaly v sobotu dopoledne například před prodejnou Terna.