Okolo Samsonovy kašny mohli návštěvníci ochutnat klasická česká jídla, španělskou paellu, lahůdky z ryb, ale i hadí maso nebo exotická jídla z hmyzu.

Za dobrým jídlem a kvalitní hudbou do centra Budějovic vyrazil i šestadvacetiletý Vladislav Mudraninec se svou přítelkyní. „Ochutnali jsme paellu, ale byly v ní kosti, čekali jsme, že bude trochu lepší," přiznali 
s tím, že měli i dezert, vybrali si tvarohové Míša řezy. „Ty děláme doma," pochlubili se. Menu spláchli pšeničným pivem a na náměstí zalitém sluncem vydrželi až do večera, kdy vystoupila známá česká kapela Monkey Business.

Netradiční gastronomický zážitek prožil i Vladimír Dolejšek z Českých Budějovic, který poprvé v životě vyzkoušel, jak chutná hmyz. „Ochutnal jsem červy a čekal jsem trochu intenzivnější chuť. Nic podobného jsem dosud nejedl," nedokázal chuť smažených červů k ničemu přirovnat.

„Moje jediná zkušenost s hmyzem je, když mě bodla včela. Tohle bylo o něco lepší, ale žádná sláva. Husa je husa," dodal s úsměvem Vladimír Dolejšek a pokračoval, že zatímco s červy neměl problém, kobylky už jsou něco jiného. „Ty nožičky lezou do zubů. Hmyz už bych jíst nemusel," odmítl s úsměvem názor, že hmyz v budoucnu bude podstatnou složkou lidského stravování.

I on si po ochutnávce různých jídel počkal na večerní hudební program. Návštěvníci si odnášeli kromě plných žaludků i inspiraci. „Pošírovaná hruška byla dokonalá. Zkusím ji uvařit doma," hlásila Klára Machovcová z Českých Budějovic.