Snad každé motoristické srdce musí nad tímto bez pochyby geniálním řešením zaplesat, když už vám padne zelená, tak se ani nestačíte rozjet a zase brzda a potom to samé. O to horší je pak pohled na tu prostřední zebru, po které projde jeden člověk.


Holt lobby silných potravinářských řetězců jsou asi důležitější než pádné a rozumné argumenty nás ostatních. Proč musí od Lidlu vést hned dva přechody, notabene na městském okruhu, a proč počet přechodů nezůstal v takovém stavu jako před rekonstrukcí?


Opravdu mi zůstává rozum stát nad tím, že v kdejaké části města nemají lidé skoro kde přecházet, sepisují petice za bezpečné přechody, chtějí semafory, u škol hlídají policisté a tak dále. A na Mánesovce? Tam si můžeme dovolit trošku toho zbytečného luxusu a nakupujícícm postavit přechody zhruba dvacet metrů vzdálených od sebe. Samozřejmě, že nesmí chybět ani semafor s ostrůvkem.


Už aby tedy stál také Lidl na Rudolfovské třídě, alespoň přibude i s přechodem na místě, kde ani na jedno bíle vyproužkované místo nedohlédnete, jak je daleko.


Ale nemyslete si, že se biji v prs jen za řidiče. Také chodím po městě pěšky, ale i chodci by měli uznat, že docupitat si pár metrů k další zebře na Mánesově ulici není zase takový problém. Anebo snad ano?