Brány školy se pro veřejnost otevřou v 8.25, o zahájení se postarají studenti 4. E se Spartakiádou – ukázkou hromadného veřejného cvičení. V 9.20 studenti i učitelé uctí minutou ticha ty, kteří se stali oběťmi 17. listopadu roku 1939. Pak už v jednotlivých třídách gymnázia začne samotný program.

Sametová linka MHD v Budějovicích.
Autobus vás poveze po dějištích listopadových událostí

Navštívit mohou zájemci přednášku věnovanou životu Jana Palacha a vlivu jeho činu na dění v Československu a v zahraničí. Ta se uskuteční od 9.21 hodin v učebně 1. S. V aule se zase uskuteční promítání filmu Jana Špáty z roku 1989 s názvem Největší přání.

Lukáš Boček v učebně 3. A představí medailonek výrazné osobnosti české kultury, disidentky, zpěvačky a rodačky z Českých Budějovic Marty Kubišové. Učitelky Eva Adamcová a Lenka Nečilová se ve 4. A budou věnovat rozboru vybraných děl Václava Havla – Zahradní slavnosti, Audienci a Odcházení.

Krajským městem projíždí vozy MHD s vlajkami.
Vlajky na MHD připomínají třicet let od sametové revoluce

V plánu je pro zájemce i hodina ruského jazyka, branná výchova nebo obrana před kapitalistickou hrozbou ze západu, v učebně informatiky si příchozí zahrají počítačovou hru o životě v totalitních dobách.

Chybět nebudou ani výstavy studentských výtvarných prací na téma svoboda, dobových artefaktů.

Akce skončí ve 13.50 hodin.