„Stěhování šlo rychleji, než jsme předpokládali,“ uvedl včera ředitel gymnázia Jiří Krauskopf. Škola požádala o spolupráci i studenty. „Oslovili jsme je . Někteří šli iniciativně, jiní méně ochotně. Ale řada studentů se přihlásila, že o prázdninách jsou ochotni pomoci,“ zmínil ředitel.


Podle Krauskopfa škola nasazením dětí ušetří za stěhování a může peníze vložit do něčeho jiného.


„Věřím, že to pro nás bude lepší. Jsou to větší prostory, než jsme měli dosud. Dostupnost do města se malinko zhorší, ale rozdíl, jestli jít na plavečák z Kubatovky pěšky nebo jet ze sídliště autobusem, je v řádu minut,“ doplnil Krauskopf.


Nábytek a pomůcky nyní odpočívají na chodbách, protože vnitřní prostory tříd a dalšího zázemí se ještě upravují. „Dokončují se ještě stavební práce a další úpravy,“ řekl zástupce ředitele Petr Plaňanský. Upravují se elektrické sítě nebo rozvody vody, bude se malovat.


Přesto, že si škola v podstatě nepohoršila, zůstává podle ředitele nepříjemný dojem ze způsobu, jakým město s gymnáziem jednalo. Radnice potřebovala další prostory pro mateřinku v areálu v Kubatově ulici, a tak dala gymnáziu výpověď. Podle Krauskopfa radnice přišla a oznámila, tady máte výpověď.

„Musíme se stěhovat, kvůli tomu, že někdo něco zbabral,“ konstatoval Krauskopf, který doplnil, že při jiném postupu by vše vypadalo jinak.


Radnice se ale v minulosti hájila, že nutně potřebuje navýšit kapacity mateřských škol. Navíc zdůrazňovala, že zřizovatelem gymnázia je kraj. Přesto nakonec našla jiné vlastní prostory, kam se nyní gymnázium stěhuje.