V těchto chvílích je už všechno perfektně připraveno, a to například od ubytovacích kapacit, vybraných jídelníčků až po složky Integrovaného záchranného systému.

„Na Gymnich jsme už připraveni, už teď jsou na místě naše posádky a drží se zde služby,“ řekl ve středu náměstek ředitele krajského ředitelství pro vnější službu Policie ČR Roman Bláha. „Rozdělujeme Gymnich na jakési dvě akce. Tak zvanou horní akcí je samotné zasedání ministrů a tou dolní jsou různá shromáždění. Nejvíce nás teď tíží demonstrace Dělnické strany, kde bude asi pět set lidí. Pochopitelně si přejeme a našim cílem bude, aby se tyto akce nespojily,“ dodal Bláha s tím, že na Hluboké bude operovat po dobu zasedání stovky policistů, a to i z Plzně, Prahy či z Brna.

Neméně důležitou úlohu mají od pátku také lékaři a zdravotnická záchranná služba. Kdyby byl někdo ohrožen na zdraví, lékaři budou připraveni. Například na Hosíně jsou pro případ nouze připraveny dva vrtulníky, které mohou lékaři ihned využít.

„Posílíme počty posádek v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou i v Plané, a to ze sedmi na dvanáct. Také budeme spolupracovat s nemocnicí v Českých Budějovicích, kde pro nás v případě potřeby budou připraveny volná lůžka či sály,“doplnil policejního náměstky ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.

O bezpečnost na Hluboké budou starat také profesionální hasiči, kterých zde bude přibližně devadesát. Ti už dříve z požárního hlediska zkontrolovali všechny objekty, kde se bude Gymnich konat.