Pro volejbalový klub a další sportovce, stejně jako pro tisíce fanoušků je to dobrá zpráva. Haly by se přece jen mohli dočkat. Stavbu ve Stromovce, na místě současného sportovního stánku, totiž blokuje protest, podaný k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Kdyby radní čekali, až se protest proti soutěži 
na novou halu definitivně vyřeší, museli by nyní složit ruce v klín.

„Osobně jsem přesvědčen, že nestavět nic by byl hodně hloupý výsledek," konstatoval v této souvislosti už dříve českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Radní teď rozhodli, že projekt Ateliéru 8000, který vyhrál architektonickou soutěž, jenže je „zablokovaný" zmíněným protestem, vezmou jako základ pro novou halu, umístěnou však do areálu bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech.

Stavět jinde a nebourat současnou halu byl 
i jeden z návrhů opozice v zastupitelstvu. Například zastupitel Stanislav Rataj hájil nynější sportoviště i pomocí petice.

Mezi obyvateli města jsou ale i ti, kteří o investici vůbec pochybují. „Na co potřebují novou halu," myslí si například Vojtěch Hipp.

Pokud se ale bude stavět nová sportovní hala ve Čtyřech Dvorech bude určitě levnější. Podle primátora Juraje Thomy by se ušetřilo za běžecký koridor a tréninkovou halu. Jejich funkce by dál plnila současná hala ve Stromovce, která by se nebourala.

Rada města nyní rozhodla, že se připraví podklady pro novou veřejnou soutěž na projektanta haly. „Do soutěže se může přihlásit každý oprávněný projektant," uvedl primátor Juraj Thoma s tím, že město ještě čeká na vyjádření některých odborníků, jestli lze tímto způsobem využít vítězný návrh z nedávné architektonické soutěže. Ta zatím kvůli nedořešeným protestům není uzavřena. Pokud město získá souhlasné stanovisko, začne hledat projektanta.

Zastánci projektu například doufají ve vyšší pohodlí diváků, protože dnešní řady sedadel v hale ve Stromovce jsou příliš blízko u sebe. A lepší parametry haly by umožnily i pořádání mezinárodních soutěží bez věčných výjimek.

Odpůrců nové haly ale také není málo. Kritika zaznívala jak v zastupitelstvu, tak od občanů. „Měli by vyřešit radši problém s parkováním ve městě," myslí si například Vojtěch Hipp z Českých Budějovic.

„Kdyby se zamysleli nad tím, co bylo původně, a postavili ji o metr výš, což je stará situace, tak se tady mohlo hrát mistrovství světa. Jenže to vymyslel nějakej blbec a takhle to dopadlo. Jsou to peníze vyhozený do luftu," dodává Vojtěch Hipp.

Cenu nové haly nyní nelze podle radnice odhadnout, mělo by to být méně než původně plánovaných 277 milionů korun.