Na komorním jevišti by se totiž soubor rád věnoval klasickým titulům. „Myslíme si, že tam bychom k nim mohli přistupovat trošku odvážněji, než na spodním sále,“ dodává Martina Schlegelová.

Tragédii Hamlet Williama Shakespeara bude režírovat Jakub Čermák. „V Praze je známou osobností nezávislé scény. Teď režíruje čím dál víc v kamenných divadlech a myslím si, že zažívá takový boom nejen v Čechách, ale i v zahraničí,“ představuje režiséra šéfka činohry a pokračuje: „Jeho výhodou je, že umí ke klasické látce přistoupit ve velmi osobitých, nicméně látku respektujících interpretacích. Nejde mu o to ji rozbít, ale spíš z ní vytáhnout aktuální potenciál.“

Ivana Kudějová pomáhá se svými kolegy a kolegyněmi z Diecézní charity v Českých Budějovicích v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) ukrajinským uprchlíkům.
Uprchlíkům, kterých na jih Čech přišlo přes 15 tisíc, rozdala i své hračky

Martina Schlegelová věří, že tento přístup bude rezonovat s mladšími diváky. „Myslím si, že by to mohl být začátek, jak Na Půdě klasické tituly zprostředkovávat nejenom mladším lidem,“ doufá. Scéna Na Půdě by podle Martiny Schlegelové mohla sloužit jako prostor přechodu z Malého divadla do „velkého“ divadla.

Hru představí Jihočeské divadlo v novém překladu, který dosud nebyl uveden. Stojí za ním Filip Krajník z Masarykovy univerzity.

Stavba dálnice v místě budějovické výpadovky na Trhové Sviny, kterou je Novohradská ulice
Stará Novohradská v Budějovicích zmizela, staví dálniční nadjezd, podívejte se

V hlavní roli uvidíte Dana Kranicha, jako Ofélie se představí Eliška Brumovská. Matku Hamleta Gertrudu ztvární Dana Verzichová a Klaudia hraje Jakub Koudela.

Poprvé Hamleta uvidíte v pátek 22. dubna v 19.30 h, repríza připadá na úterý 26. dubna.