V pondělí i v úterý povolali českobudějovické hasiče hne po ránu k řešení problémů na silnicích.

Podle tiskové mluvčí HZS JčK Venduly Matějů v pondělí těsně před osmou hodinou vyjela profesionální jednotka ze stanice České Budějovice na silnici č. 34, kde ve směru na Lišov v katastru obce Úsilné došlo k dopravní nehodě osobního automobilu.

"Nehoda byla původně na tísňovou linku ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Když hasiči na místo nehody přijeli, našli havarované osobní auto značky Fiat Doblo po nárazu do svodidel a jeho řidiče, který byl z auta venku bez zjevných zranění. Hasiči u auta odpojili akumulátor a zasypali vyteklé provozní kapaliny na silnici sorbentem," uvedla k zásahu hasičů Vendula Matějů. Po zadokumentování nehody Policií ČR hasiči asistovali při naložení Fiatu na vůz odtahové služby a následně dokončili úklid komunikace.

V úterý vyráželi hasiči k Úsilnému ještě o hodinu dříve.

V 6.48 hodin byl nahlášen požár nákladního automobilu, ke kterému vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice opět na silnici č. 34 v katastru obce Úsilné. "Průzkum na místě ukázal, že se jedná pravděpodobně požár od brzd. Hasiči okamžitě začaly brzdy ochlazovat vysokotlakým proudem. Vzniklá škoda zatím není vyčíslena," uvedla k případu Vendula Matějů. Také v tomto případě zasahovala na místě i Policie ČR.