Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů informovala o tom, že během Štědrého dne a noci na 25. prosince zasahovali jihočeští hasiči u stovky událostí. „Řešili jsme především technické zásahy,“ upřesnila.

Hasiči na celém území Jihočeského kraje tak například odklízeli popadané stromy (46 případů) nebo čerpali vodu ze zatopených sklepů (13 případů).

„Také jsme monitorovali řeky v Českém Krumlově, Tučapech, Mirovicích a Stráži nad Nežárkou a na žádosti starostů připravovali protipovodňová opatření v Mirovicích, Bechyni - Zářečí, Plavku a Plané nad Lužnicí,“ popsala Vendula Matějů.

Nejen jihočeští hasiči, ale například také energetici se s nepříjemnými následky počasí potýkají už několikátým dnem. Části obyvatel Jihočeského kraje například hrozilo, že stráví Štědrý den bez elektřiny:

Technici odstraňují na mnoha místech následky silného větru a sněžení.
Štědrý den bez proudu, stovky jihočeských domácností se potýkaly s výpadky
Stromy popadané na silnice, železnice nebo dráty elektrického vedení zaměstnávaly celou noc na sobotu 23. prosince 2023 jihočeské hasiče.
Hasiči se nezastaví, silný vítr a těžký sníh láme stromy, lidé jsou bez proudu

Do 11. hodin prvního svátku vánočního trvá varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem na celém území Jihočeského kraje. Stále je také v platnosti výstraha na povodňovou pohotovost, zejména na Jindřichohradecku, Táborsku, Písecku, Strakonicku a Prachaticku, která platí do odvolání.