Hasiči museli tentokrát zasahovat jen u menších problémů.

Ještě v noci na Štědrý den vyrazili k likvidaci následků dopravní nehody, která se udála v půl třetí na křižovatce ulic Otakarova a Pekárenská v Českých Budějovicích. "Jednotka ze stanice Suché Vrbné provedla úklid po nehodě na žádost Policie ČR," uvedla k první "vánoční" akci hasičů jejich tisková mluvčí Vendula Matějů.

Odpoledne potom provedla technický zásah osádka rychlého zásahového automobilu v Českých Budějovicích, kde zajistila otevření dveří bytu.

V půl páté odpoledne plnili hasiči úkol ve Strýčicích. V půl páté byla nahlášena událost, která ale byla nakonec beze škody. "Bez vzniklé škody a bez dalšího šetření byl uzavřen požár sazí v komíně školy v obci Strýčice. Vyčištění komína a jeho kontrolu provedli profesionální hasiči z centrální stanice České Budějovice," uvedla k třetí akci hasičů Vendula Matějů.

Žádný požár, který by vznikl od svíček na vánočním stromku nebo z podobných důvodů hasiči letos neevidovali. "Z našeho pohledu byly letošní Štědrý den a noc na Boží hod velmi klidné," řekla k bilanci zásahů na Budějovicku Vendula Matějů.