Svou rychlost, přesnost a sehranost týmu při klasickém požárním útoku tu ale předvádělo sedmnáct mužských a devět ženských družstev dobrovolných hasičů.

Jejich schopnosti přišel ocenit i lídr jihočeské kandidátky ODS pro parlamentní volby Martin Kuba. „S hasiči jsem se potkával především při svém civilním povolání, kdy jsem jako lékař jezdil osm let se záchrannou službou. Velmi si vážím toho, že jsme spolupracovali ve chvílích, kdy bylo někomu potřeba pomoci," vyzdvihl Martin Kuba.

Profesionální, ale i dobrovolní hasiči nechyběli například ani u havárie autobusu u Nažidel. „I pro nás profesionály jsou takové události traumatizující, pro dobrovolné hasiče to musí pak být obrovský výkon. Ovšem pro záchranáře je jejich pomoc velmi důležitá. Když přijedete k nehodě, potřebujete jako lékař mít rychlý a dobrý přístup ke zraněným.

A právě hasiči mají technické vybavení na to, aby pacienta co nejrychleji dostali do rukou lékaře, vyprostí lidi zaklíněné v autě, zajistí prostor, který by jinak mohl být rizikový. Jsou to chvíle, kdy vteřiny mohou zachránit život a v tom kontextu si práce hasičů velmi vážím," zdůrazňuje lídr jihočeské ODS.

I proto chce, v případě, že bude zvolen poslancem, prosazovat investice do vybavení hasičů. „Dobré a kvalitní vybavení si hasiči rozhodně zaslouží. ODS se vždy snažila, aby jak dobrovolným tak profesionálním hasičům plynul dostatek peněz, tomu bychom se měli věnovat dál a podporovat tyto spolky," je Martin Kuba přesvědčen.