Při přípravě hřiště na soutěž letos přepadla Neplachovské bouřka, ale v sobotu to nebylo znát. „Včera jsme zkusili, přišly kroupy a déšť, ale zvládli jsme to,“ ocenil dobrovolné hasičské kolegy starosta SDH Neplachov Zdeněk Brčák. „Jedeme na tři základny, abychom se nezdržovali. Muži a ženy na jeden terč, děti na svůj terč. Časomíra je z okresu, obhospodařují ji rudolfovští hasiči,“ popsal organizaci závodu, na který se sjelo padesát družstev Brčák. Naplno jela i polní kuchyně, kterou hasiči pořídili. „Musím poděkovat i sponzorům, ke stálým patří Obecní úřad Neplachov a společnosti Garnea Neplachov a Zemědělské služby Dynín. Bez jejich podpory by to nešlo,“ konstatoval starosta neplachovských hasičů.

Cena zná vítěze

Do bojů o body samozřejmě zasáhli i domácí. „Doma jsme nervózní víc než jinde,“ nechali se slyšet před startem neplachovští žáci. „Jestli to bude lepší, když mám narozeniny? Tak to teda nevím,“ řekla pochybovačně k příštímu výsledku Michaela Burianová (nakonec obsadili neplachovští žáci 9. místo).
V Neplachově zvítězili muži Lišova, ženy Dynína, a žáci Zlivi (starší) a Lišova III (mladší).


Ve Velké ceně okresu České Budějovice se seřadila v čele mužů družstva Sedlce (1.), Mydlovar (2.) a Rudolfova (3.). V ženách vyhrály Malešice před Slavošovicemi a Žabovřeskami. V kategorii starších žáků si celkově vedli nejlépe starší žáci Zlivi, před Srubcem a Dobřejovicemi a v mladších žácích získali první místo Srubečtí před družstvy Kostelce a Dobřejovic.