Na mistrovství soutěžila za jednotlivce ve dvou disciplínách a v obou maximálně zabodovala. V běhu na sto metrů s překážkami se umístila mezi 120 soutěžícími na druhém místě (s časem 18,92 vteřin) a v dvojboji skončila první (s časem 18,95 vteřin). Součet bodů z obou disciplin a správné zodpovězení všech otázek v testu, týkajícího se požární ochrany ji vyneslo na první místo i v celkovém pořadí. Zároveň se stala mistryní České republiky v dorostu.
„Je to dřina, ale baví mě to,“ podotkla sedmnáctiletá studentka ohledně koníčku, který jí zabírá velký krajíc volného času. „Zdeňka je denně na dráze a v létě skoro každou sobotu na závodech,“ poznamenal její trenér Jan Nýdl.


V Borovanech mají dobrovolní hasiči dlouholetou tradici a jak se tady říká, požární průkaz dostane dítě ještě než se narodí. A Zdeňka není výjimkou, ke sportu ji přivedla rodina. „Bratr je profesionální hasič a je v české reprezentaci, taťka je dobrovolný hasič a sestra se stala v roce 1997 Miss hasička,“ prozradila.


Ve svých cílích je skromná, chtěla by udržet skvělé výsledky, které podává, a přiblížit se národnímu rekordu ve svých disciplínách. „A dostat se do české reprezentace a v roce 2008 na hasičskou olympiádu,“ dodává ambiciózní trenér, kterému se teď po 19 letech splnil sen vychovat mistra republiky.
Požární sport je náročný na čas, fyzičku, ale i finačně. To borovanské požárnice ale vyřešily s grácií. Přes zimu totiž pod vedením svého trenéra hrají divadlo a zcela vyprodají kulturní sály v okolí.