Na Českokrumlovsku se krátce před jedenáctou hodinou dopolední převrátil autobus se 34 lidmi. Jednalo se o turisty z rakouského klubu důchodců, kteří měli namířeno do Českého Krumlova. Havárie si vyžádala pět těžce zraněných a 15 lehce. Nejzávažnější případ, jeden z cestujících, který utrpěl zlomeninu pánve, byl transportován vrtulníkem do jihlavské nemocnice. K nehodě se sjely sanitky ze širého okolí, přiletěly i vrtulníky z nemocnic v Českých Budějovicích a Jihlavě.

K něhodě došlo zhruba pět kilometrů před Rožmberkem. Policie uzavřela průjezd na silnici z Rožmberka, v opačném směru od Vyššího brodu byla cesta uzavřena od křižovatky poblíž kempu u Tří Veverek.

Autobus s rakouskými turisty sjel ze silnice v místě, kde nebyly žádné stromy. "Silnice je v pořádku," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, popřel tak spekulace, že autobus havaroval kvůli špatnému stavu vozovky.

Všichni zranění, včetně řidiče autobusu, který utrpěl zlomeninu kotníku, již byli převezeni do okolních nemocnic. Na místě nehody zůstali už pouze hasiči a několik členů záchranné služby.