Před dvěma roky se ale Palubě podařilo postoupit do okresního přeboru. „Povedlo se nám poskládat tým z kvalitních hokejistů amatérů především z týmu Aspera. Projevilo se to i na hřišti. Za celou sezonu jsme jen jednou prohráli a jednou remizovali. Z postupu jsme měli velkou radost,“ přiznává.
Hokejbalisté ze Suchého Vrbného ale byli při chuti a v sezoně loňské přišel druhý postup v řadě. Vyhráli okresní přebor a příští rok si zahrají první ligu, což je v AHbK druhá nejvyšší soutěž. Nad ní je už pouze extraliga.


V Palubě sázejí především na zkušenost. Věkový průměr týmu se pohybuje kolem pětatřiceti let. „Máme nějaké mladíky z řad fotbalistů, abychom kádr trochu omladili,“ doplňuje Martin Štefanský, jenž je ve vedení týmu Frídovou pravou rukou.


Základnu má mužstvo v restauraci U Klimešů a své domácí zápasy hraje na Dobré Vodě. „Jsme tam spokojeni a navíc to máme nejblíž,“ nabízí Štefanský jednoduché vysvětlení.


Pro příští sezonu má mužstvo jasný cíl. „Chtěli bychom se dostat až do extraligy. Třetí postup v řadě by se nám líbil. Hokejbal hrajeme především proto , že máme rádi sport. Ale každý samozřejmě rád vyhrává a extraliga by nás lákala,“ připuští Fríd. „První ligu známe a nemusel by to být nereálný cíl,“ je přesvědčen.


A že to myslí Paluba s postupem vážně, svědčí i náročná příprava, jejíž součástí bylo třídenní kondiční soustředění na Orlíku. „Jezdíme tam každý rok, ale letos poprvé jsme jeli část cesty po vlastní ose na kolech. Něco jsme natrénovali a především se podařilo utužit kolektiv,“ chválí Fríd průběh sportovně společenké akce týmu. „V průběhu sezony určitě bude nač navazovat,“ pochvaluje si.