Pohřeb je naplánován na pondělí 17. června od 13 hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria. Na svém webu o tom informovalo Divadlo pod Palmovkou.

Martin Hruška se narodil v Českých Budějovicích. Vystudoval herectví na Pražské konzervatoři a v roce 1987 nastoupil do angažmá v tehdejším Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V letech 1991–1993 studoval obor Divadelní věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1993 stal výraznou posilou činoherního souboru Jihočeského divadla. S dalšími generačními vrstevníky tak tvořili společně v 90. letech různorodou, nicméně soudržnou hereckou skupinu, připomíná Jihočeské divadlo. Byl talentovaným hercem, ale i zdatným režisérem. Jeho nápaditost a dramaturgická odvaha významně obohatily tehdejší program Jihočeského divadla. Po dobu více než desetiletého angažmá v Jihočeském divadle ztvárnil na 50 jevištních úloh. Další jeho herecká dráha byla spojena právě s Divadlem pod Palmovkou.

Herec Martin Hruška.
Náhle zemřel herec Martin Hruška. Zářil v Jihočeském divadle i v seriálech

Na Martina Hrušku vzpomíná mnoho jeho kolegů, dojemnou vzpomínku na sociální síť napsala i hvězda Jihočeského divadla Daniela Bambasová. "Ano, smrt k životu patří, ale proč tak brzy? Bolí to. Děkuju za všechna naše setkání na jevišti i mimo něj. Byl jsi skvělý, spolehlivý a citlivý kolega i člověk. Naše rozloučení proběhlo při Úchvatné. Nikdy nezapomenu na naši partneřinu, na tvůj humor a geniální hru na klavír. Užili jsme si to. Děkuju. Královnu noci si spolu jednou dáme tam nahoře."

Zemřel herec Martin Hruška. Držel palce jihočeským sportovcům
Zemřel Martin Hruška. Herec. Obdivoval sportovce. Fandil Jihostroji a Motoru

Jak připomnělo Divadlo pod Palmovkou, Martin Hruška se věnoval také pedagogické činnosti na Pražské konzervatoři a často spolupracoval s Českým rozhlasem. Hrál v řadě televizních seriálů, mimo jiných Atentát, Modrý kód, Krejzovi, Devadesátky, Sedm schodů k moci, a filmů (Óda na radost, Poupata, Pojedeme k moři a další). Hojně účinkoval v dabingu. Na divadelním jevišti Divadla pod Palmovkou se divákům naposledy představil den před svou smrtí, tedy ve čtvrtek 6. června v roli Františka Bakuleho v inscenaci Bezruký Frantík.