Do virtuálního prostoru se letos musel přesunout Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Pořádá se počátkem listopadu již 20 let a je určen především pro středoškoláky, jimž nabízí přednášky a návštěvy vědeckých pracovišť.

Tentokrát ale koronavir změnil zaběhaná pravidla. Podle Daniely Procházkové, referentky publicity českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR (BCAV), se i tak do akce tradičně zapojili i Jihočeši. „Přes nepříznivou situaci jsme zájemce ani letos neochudili o novinky ze světa vědy! Natočili jsme tři nové přednášky, krátký film o dobrodružné výpravě do nitra sršního hnízda a připomínám i animované video o tom, jak se testují vzorky na přítomnost koronaviru Sars-CoV-2 metodou PCR,“ popsala nabídku, kterou je možné stále využít přes internetové kanály BCAV, Daniela Procházková. Příspěvky můžete sledovat na Youtube kanálu Biologického centra AV ČR a na Facebooku. Využít lze také www.tydenvedy.cz pro program všech pracovišť Akademie věd ČR

Například film o sršních najdete zde:

| Video: Youtube

Ve festivalovém týdnu se také představil dokument Jeřáb v džungli, který popisuje stavbu velkého stavebního jeřábu pro výzkumné účely v tropickém pralese Papuy Nové Guiney.

Podobně připraví BCAV virtuální program i pro nadcházející Noc vědců 27. listopadu. A chystá dokonce i pátrací hru v přírodě s hledáním „kešek“ podle GPS adres.

Příspěvky můžete sledovat na Youtube kanále Biologického centra AV ČR a na Facebooku. Sledujte také www.tydenvedy.cz pro program všech pracovišť Akademie věd ČR