V pátek 13. října v 0.15 h vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o rušení nočního klidu hlasitou zábavou vycházející z bytu panelového domu na sídlišti Máj. Mluvčí městské policie Věra Školková uvedla, že oznamovatelka zavedla strážníky k bytu, odkud hluk vycházel. „Až po delší chvíli zvonění se dveře bytu otevřely a objevili se dva muži. Strážníci je poučili o rušení nočního klidu a vyzvali je k prokázání totožnosti. Zjevně podnapilí muži svou nelibost vyjádřili hrubými urážkami na adresu strážníků a odmítli strážníkům sdělit požadované údaje,“ popsala mluvčí.

Výstrahu, že budou ke zjištění totožnosti převezeni na policejní služebnu, vzal vážně jen jeden z mužů. Druhý z nich i nadále odmítal se strážníky spolupracovat, navíc se rozhodl věc řešit po svém. „Když vztáhl ruku na jednoho ze strážníků a chytil ho za ochrannou vestu, skončil v poutech,“ dodala mluvčí Školková. Strážníci u muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala bezmála dvě promile. Opakovanou zkoušku muž odmítl. Jeho totožnost strážníci zjistili až po převozu na nedalekou služebnu Policie ČR.

Do soboty 14. října můžete navštívit na budějovickém náměstí tradiční Švestkové trhy. Patří burčáku, frgálům, švestkovým knedlíkům i pivu.
Švestkové trhy začaly. Kolik dáte za burčák, knedlíky nebo klobásu? Podívejte se

Pětačtyřicetiletý muž z Budějovic se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, rušení nočního klidu a za odmítnutí orientačního vyšetření na alkohol přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.