Ta má premiéru v sobotu 29. února v 18.30 h.

„Dlouho jsme snili o tom připravit inscenaci, ve které by byla hlavní postava neviditelná,“ líčí Janek Lesák. Tvůrce prý bavila myšlenka, zda se dokáže divák ztotožnit s postavou, kterou jako jedinou neuvidí. Tento nápad prý velmi volně vychází z románu H. G. Wellse.

„Rozhodli jsem se, že pro to využijeme formu, která tu ještě nebyla, ale ve světě se objevuje čím dál víc,“ představuje neobvyklý prvek režisér, který sáhl po tzv. live-cinema nebo živém kině. „Jako diváci sledujete z hlediště film, který je v reálném čase natáčen živě přímo pod plátnem. Takže se můžete sami kdykoliv rozhodnout, jestli se dívat na výsledný film nebo na jeho vznik,“ přibližuje metodu Janek Lesák.

Neviditelná postava na jevišti bude, ztvární ji jeden z herců. „Budete-li se dívat, jak film vzniká, uvidíte ji. Z filmu ji ale smažeme,“ doplňuje dál Janek Lesák.

Invisible Man vypráví o „neviditelných" lidech, které vám byli představeni již několikrát, ale stále si je nemůžete zapamatovat nebo si jich ani na ulici, když vás míjí, nevšimnete. Příběh bude inscenovaným deníkovým zápis právě takového člověka, který si připadá neviditelný. „Neznáme jeho jméno, podobu ani hlas. A vznikne o něm film,“ dodává Janek Lesák.

Proč právě toto téma?„Jsme přesvědčení, že jsme to zažili všichni tisíckrát sami na sobě,“ odpovídá.

Na jevišti kromě herců uvidíte také kameramany, kteří budou živě přenášet dění na scéně na velké plátno. Neviditelnost bude vytvořená nejen filmem. „Používáme dále staromódní zajímavé loutkové techniky i moderní divadelní hity,“ doplňuje k provedení Natálie Preslová.

Termíny

  • premiéra: sobota 29. února v 18.30 h;
  • reprízy: pátek 13. března, sobota 18. dubna, středa 20. května v 18.30 h.
  • Cena: 150 Kč