Nejmladším členům výpravy bylo přitom teprve šest let. Jak uvedla Tereza Kadlecová, vedoucí obou souborů, cílem této zahraniční cesty byl Mezinárodní festival International Dance & Music Festival - Lido di Jesolo 2018. Ten se konal ve dnech 14. až 17. září.

"Byly to úžasné čtyři dny plné dobré zábavy, slunce, moře a samozřejmě krásných vystoupení pro zaplněná náměstí," přiblížila akci Tereza Kadlecová ze zlivského spolku Volnočasové aktivity Hopihop s tím, že za ty čtyři dny absolvovali dvě vystoupení. "První na náměstí Piazza Tomas Nember a druhé na Piazza Milano. Obě dvě místa byla zaplněná diváky a atmosféra byla opravdu velmi vřelá. Italské publikum je vždy příjemné, diváci nás odměňovali bouřlivým potleskem a výkřiky „Bravo bravo“," vzpomínala Tereza Kadlecová. Dodala, že spolu s nimi na festivalu vystupovaly také soubory z Litvy, Bulharska, Maďarska a Řecka.

Akce v Itálii ale nebyla jen o tančení. Ve dnech volna tanečníci i tanečnice vydali do nedalekých Benátek. "V úzkých benátských uličkách jsme si užívali skoro celý den. Romantické gondoly, typická architektura i výborná italská zmrzlina uchvátila dospělé i děti. Ráda bych touto cestou velmi poděkovala všem našim členům za perfektní reprezentaci nejen našeho týmu, ale i města Zliv a v neposlední řadě České republiky. Obě vystoupení byla skvělá, dali jste do toho srdce a radost a já jsem velmi potěšena, že se věnujete pohybu a hudbě s takovou láskou," dodala na závěr vedoucí Hlubockých mažoretek a Folklorního souboru Bystřina.