Hlubocký areál, který vznikl hlavně díky spolupráci města a Sokolů, je oblíbeným cílem nejen místních ale i přespolních. "Přijeli jsme sem letos poprvé, jsme z Dobré Vody u Budějovic. Pro děti je to tu super," konstatovala v sobotu na adresu příjemného sportoviště Jaroslava Cipínová. "Je tu dobrá trampolína a klouzačky," zhodnotila pak ze svého pohledu hlavní atrakce areálu její dcera tříletá Nelinka.

Kromě samotných atrakcí nabízejí správci také půjčování sportovních potřeb. "Půjčujeme věci na ping - pong, badminton, petanque, in - line brusle nebo míče na fotbal, volejbal a basketbal," vypočetl vedoucí areálu David Šťastný. Doplnil, že pro letošek se ještě počítá se zřízením minigolfu, který by se měl otevírat zhruba za měsíc a jeho součástí by měla být vodní atrakce pro děti, aby se měly v parných dnech kde zchladit.

V lanovém centru, které nabízí bezpečné šplhání několik metrů nad zemí, bylo pro letošek rozšířené síťové centrum a jsou i další plány. "Příští týden by se měly začít stavět překážky pro menší děti," zmínil instruktor Matouš Novák. Doplnil, že že to bude pro děti pod 130 centimetrů, které nemohou nahoru do lan. "Okruh trvá 45 minut až dvě hodiny, podle toho, jak je kdo zdatný," dodal Matouš a připojil, že při zkušebním zahájení sezony minulý týden v neděli už bylo v lanoví pořádně narváno zájemci. Ti podle Matouše přicházejí spíše odpoledne a kromě jiného si mohou vyzkoušet třeba 200 metrů dlouhou lanovku, která začíná ve výšce 16 metrů a sveze dotyčného přes celý areál.

"Občané, sportovní kluby a město přidají každý rok nějakou atrakci. Mám radost, když se na to dívám," poznamenal k rozvoji areálu hlubocký starosta Tomáš Jirsa, který spolu s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou měl absolvovat tandemový seskok padákem. Kvůli silnému větru byl ale seskok padákem odvolán a oba politici absolvovali pouze skok z pódia.

A komu nestačí sportovní areál má na Hluboké i další možnosti. "My jsme z Nemanic. To je co by kamenem dohodil. Jezdíme sem pravidelně a spojujeme to s návštěvou zoologické zahrady," připomněla další oblíbené výletní místo pod novogotickým zámkem Jitka Petříková, která přivezla dvouletého vnuka Marka.

Zahájení sezony nabídlo program i v neděli, například basebalový turnaj.