Strážníci přijali oznámení, že u křižovatky silnic Tyršova a č. II/105 se pohybují dva kokršpanělové a běhají mezi vozidla, která jezdí po frekventované hlavní silnici. Strážníci ihned vyjeli na místo. Nejprve psy neviděli, ale po chvíli je spatřili na hrázi Munického rybníku, odkud si to opět štrádovali na hlavní silnici mezi Hlubokou a Budějovicemi.

"Snaha psy přilákat byla marná, neboť psi byli nedůvěřiví a rozběhli se proti jedoucím vozidlům v protisměru," uvedla městská policie na svém facebooku. Strážníci se tedy vydali za nimi autem se zapnutým majákem, aby upozorňovali vozidla jedoucí naproti nim a předešli případné nehodě nebo srážce aut se psy.

Parkování na budějovickém sídlišti Máj je značně problematické. Pomoci má parkovací dům. Jeho možnou podobu ukazuje studie.
Budějovice chtějí na Máji stavět parkovací dům pro pět set aut

Strážníkům se povedlo psy vozidlem nasměrovat opět na hráz, kde pobíhali od Židovského hřbitova až k hrázi rybníka Velký Zvolenov. Po nějaké době dorazila na hráz jedna z majitelek psů, která se je snažila přivolat. To bohužel nemělo žádný efekt a psi se opět rozutekli směrem k hlavní silnici, kterou přeběhli a zmizeli v houští vedle Podhradského rybníku.

Nepomohla ani píšťalka

Strážníci pak společně s majitelkou psy hledali. Na cestě už byl i Vladimír Kössl z odchytové služby a útulku s narkotizační foukačkou pro případné uspání psů při odchytu na větší vzdálenost. Za pár minut přijela druhá majitelka s píšťalkou. Ani na ni psi nereagovali a nebylo je nikde vidět. Po chvíli byl jeden pes spatřen, jak uvízl v bahně Podhradského rybníku. Jeden ze strážníků se rozhodl, že pro něj dojde. Svlékl se z uniformy, protože bahno nebylo pevné a strážník se do něj propadal už u břehu.

Odchytovou tyčí strážník psa chytl a s mužem, který tou dobou pracoval na stavbě vedle rybníku, psa vytáhli. Mezitím šel druhý strážník pro vodítko. "Oba byli tak špinaví, že zamířili k mycí lince na benzince, kde se oba umyli z nejhoršího," popsali strážníci na facebooku.