Jak sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura, omezení policejní služby na jednom z největších obvodů v okrese rozhodně nehrozí. „Rekonstrukce je plánována nejméně do konce roku, výkon služby nebude nikterak omezen, oznámení lze podávat v Ševětíně, telefonicky nebo emailem, jak jsou občané klasicky zvyklí,“ přiblížil.

V policejním objektu bývala dříve školka i prodejna potravin. Na pracovišti mají policisté klasickou výslechovou místnost, v zázemí sedí tzv. dozorčí služba, další policisté jsou v terénu ve svých vozidlech.

Za plného provozu

Jak zmínil vedoucí hlubockého oddělení nadporučík Pavel Dvořák, stěhování se uskutečnilo za plného provozu, pod oddělení v Hluboké spadá na 30 příslušníků jihočeské policie. „Všechno potřebné včetně počítačové techniky jsme přemístili ze dne na den a začali rovnou pracovat, nebyl čas se rozkoukávat,“ zmínil s tím, že v pondělí (6. září) sloužili ještě z Hluboké a v úterý už v Ševětíně.

V rámci oslav města Jindřichův Hradec a připomenutí 30. výročí vzniku moderní policie uniformovaní policisté a členové Hradní stráže koncertovali na náměstí Míru. Předány byly i ceny Policista roku 2020.
Hudba Hradní stráže a Policie ČR zaplnila jindřichohradecké náměstí

Na pracovišti jsou 24 hodin sedm dní v týdnu. „Pokud nás chtějí lidé vyhledat osobně, mohou přijít kdykoliv,“ doplnil s tím, že veškeré kontakty i emaily jsou také přesměrovány.

V celém rajonu řeší oznámení na trestné činy, přestupky, dopravní nehody. „Za noc máme čtyři hlášení, od nehody se zvěří, přes hlasitou hudbu, požár kombajnu až po hlučnou hádku,“ uvedl. Každé takové hlášení jedou bez prodlení prověřit na místo, devadesát procent přichází cestou linky 158. V celém kraji je průměrně za den na operačním středisku policie přijato 400 oznámení.

Dojezd se nezměnil

Po přestěhování je jejich dojezdová vzdálenost delší asi jen o 15 kilometrů. „Dojezdová vzdálenost není ohrožena, operační středisko má přehled o všech hlídkách v kraji, navíc kooperujeme například s veselskými, vltavotýnskými nebo protivínskými policisty,“ vysvětlil nadporučík Dvořák.

Policejní mluvčí Milan Bajcura na příměstském táboře v Českých Budějovicích nechal děti nahlédnout do policejního automobilu a vyzkoušet si mohly také brýle navozující opilost a vliv omamných a psychotropních látek.
Policie v rámci prevence navštěvuje tábory. Koukejte, co ukázala na Výstavišti

Ševětínské oddělení bylo podle Milan Bajcury dříve samostatným a sídlilo také na městském úřadě. „Podobné detašované pracoviště bylo i v Dolním Bukovsku, v 90. letech se vše transformovalo a převedlo pod obvod Hluboká nad Vltavou,“ naznačil.

Od roku 1996 po zániku mateřské školky zde bylo zřízeno obvodní oddělení. „Policisté tady sloužili až do roku 2011. Hlubocký obvod je totiž jeden z největších na Českobudějovicku a má více než 48 kilometrů čtverečních,“ podotkl Bajcura.

Tiskový policejní mluvčí Milan Bajcura v akci.
Ženy chtějí být i po smrti krásné, muži volí lano, skok z výšky nebo pod vlak

Zázemí nevyhovovalo

Policejní stanice v Hluboké během tří měsíců získá nové kanceláře, sociální zázemí i omítky. „Pracovat by se mělo pouze v interiéru, jde především o odvlhčení objektu,“ upřesnil Pavel Dvořák. Bývalé sýpky jsou podle něj historickou budovou, která již potřebovala obnovu. „Ačkoliv máme pro veřejnost novou recepci a výslechovou místnost, zázemí policistů bylo již nevyhovující,“ uzavřel s tím, že práce by měly trvat asi 100 dní.