„Na sobotu je připraven pochod po turistických značkách v okolí Hluboké, který začíná již v deset hodin. Je připraveno několik tras s celkem dvanácti stanovišti a start bude například v baseballovém areálu. Po zimě se také otevře Adrenalinový park s lanovým centrem,“ naznačil šíři programu za organizátory Petr Mach.

Adrenalinový park s lanovým centrem nabídne také Big Swing s houpačkou, lanovkou dlouhou 210 m, Bungee trampolíny, síťové centrum a další atrakce.
Slevové akce pro parašutisty připravil Skysurf z Hosína a pro hosty některé restaurace. Po oba dny bude probíhat jarní baseballový turnaj za účasti týmů z Hluboké, Třebíče, Domažlic a Prahy. Kromě sportovních aktivit bude v sobotu na programu také zábavný dětský den nebo lampionový průvod.
Vlastní oficiální zahájení akce obstarají jihočeský hejtman Jiří Zimola a hlubocký starosta Tomáš Jirsa. Organizátoři slibují jejich tandemový seskok v sobotu ve 14:00, a to přímo na jamku číslo 18 u Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou.

Na trase zmíněného pochodu bude v sobotu připraveno 12 stanovišť, kde mohou turisté nasbírat body. Vyzkouší si například odpalovat míček baseballovou pálkou, hrát golf, jezdit na kolečkových bruslích, střílet z luku nebo jezdit na poníkovi. Každý si může trasu přizpůsobit. „Máme okruhy dlouhé šest až dvacet sedm kilometrů. Kolik stanovišť každý účastník obejde, kdy vyrazí a kdy dojde do cíle, záleží pouze na něm,“ zmínil Mach. Lampionový průvod vyrazí od školy v sobotu ve 20 hodin.