Setkání ministrů zahraničí evropských zemí bylo pro Hlubokou vítaným symbolickým zahájením sezony. Nyní se městečko chystá na běžné jarní návštěvníky a turisty.

„Podnikatelé z oblasti cestovního ruchu se dohodli, že začátek sezony zpestří návštěvníkům také speciální nabídkou,“ uvedl za restauratéry Pavel Kašpárek na adresu akce, která by se podle jeho slov mohla stát v budoucnu na Hluboké i tradicí. Od aprílového 1. dubna až do neděle 5. dubna mohou návštěvníci města využít třeba šanci zahrát si zdarma petanque nebo posedět na některých letních terasách, které se otevřou poprvé po zimě.

Nabídka ve městě a okolí ale bude na začátku dubna širší. Od 1. dubna, tradičně na začátek památkářské sezony, po zimě zahájí provoz i Lovecký zámek Ohrada.

Nabídku podnikatelů zahájí už ve středu Penzion a restaurace KA.PR nebo hlubocký Parkhotel. „Již od aprílové středy chystáme speciální chuťovky jako mušle slávky v jarní francouzské omáčce. Jako vždy nabídneme čerstvé pstruhy na grilu ze šumavských Mlýnů,“ doplnil nabídku k zahájení sezony Kašpárek za restaurant KA.PR.

Pro děti i rodiče připravil zvláštní nabídku Parkhotel. Od 1. dubna nabídne letos poprvé posezení na letních terasách. V parku otevře dětské hřiště a hřiště na petanque. Od středy do neděle bude pro zájemce zdarma jedna hra petanque a dezert ke kávě. Letní terasu zprovozní o víkendu Hotel Záviš.

„Hotel Podhrad připravil na první dubnový víkend zvýhodněnou cenu za služby relaxačního centra s whirpolem, saunou nebo infrasaunou,“ uvedl Radek Voleman, provozní dalšího podniku, který se zahájení sezony zúčastní zvláštní akcí.

V neděli už také po setkání Gymnich znovu zpřístupní své sbírky Alšova jihočeská galerie.